سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرکل دفتر شورای گسترش وزارت علوم و تحقیقات فناوری گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه‌های کشور در حال حاضر به بیش از چهار میلیون و ۸۰۰ دانشجو می‌رسد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) منطقه مازندران، اصغر مولایی دهکردی در نشست هم‌اندیشی جمعی از روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش غرب مازندران با عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در دانشگاه کمال‌الملک نوشهر، اظهار کرد: تعداد دانشجویان کشور نسبت به قبل از انقلاب بیش از ۲۵ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: از نظر مراکز آموزشی و دانشگاهی گستردگی بالایی در بخش دولتی، پیام نور، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، فنی و حرفه‌ای و فرهنگیان وجود دارد.

این مسؤول با اشاره به اینکه بیش از ۲۸۰۰ واحد آموزشی در کشور فعال است، تصریح کرد: تعداد دانشجویان در دانشگاه‌های کشور در حال حاضر به بیش از چهار میلیون و ۸۰۰ دانشجو می‌رسد.

مولایی دهکردی با بیان اینکه بیش از ۷۰ هزار هیأت علمی دانشگاه‌های خصوصی و دولتی کشور مشغول فعالیت هستند، یادآور شد: در تفکیک مقاطع می‌توان گفت ۶۰ درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی هستند و سایر دانشجویان دیگر در مقاطع دیگر تحصیل می‌کنند.

مدیرکل دفتر شورای گسترش وزارت علوم و تحقیقات فناوری خاطرنشان کرد: در کشور ۱۲ درصد در مرتبه دانشیاری و ۶ درصد با مرتبه استادیاری مشغول به فعالیت هستند.

ولایی دهکردی در مورد تعداد اعضای هیات علمی در هر رشته نیز گفت: از مجموع ۷۰ هزار هیات علمی،حدود ۳۱ درصد علوم انسانی،حدود ۴ درصد هنر،حدود ۹ درصد کشاورزی و دامپزشکی،حدود ۳۰ درصد فنی مهندسی و علوم پزشکی نیز حدود ۱۹ درصد در هیأت های علمی مشغول به کار هستند.

وی در پایان عنوان کرد: گسترش آموزش علمی بر اساس سند آمایشی انجام می شود و اجرای آن نیازمند کمک مدیران دانشگاه ها و دولتمردان است.