ziafat-andishe_(1).JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی اردبیل بر استفاده از ظرفیت دانشجویان در برگزاری برنامه­‌های فرهنگی تاکید کرد و گفت: مسؤولین فرهنگی مراکز جهت انجام رسالت فرهنگی خود از ظرفیت دانشجویان فعال استفاده کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، اکبر غاربی در جلسه رابطین فرهنگی مراکز آموزش عالی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اردبیل از برگزاری برنامه­‌های متنوع فرهنگی در مراکز تحت نظارت خبر داد و افزود: مسؤولین فرهنگی مراکز آموزش عالی علمی کاربردی رسالت سنگینی دارند که جهت سهولت در انجام رسالت فرهنگی خود باید از ظرفیت دانشجویان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی کمک بگیرند.

وی از اطلاع ­رسانی نامناسب برنامه فرهنگی در برخی مراکز انتقاد کرد و افزود: رسالت اصلی ما برگزاری برنامه­‌های فرهنگی متناسب با نیاز مخاطبان در دانشگاه است که در این زمینه باید از سوی رابطین فرهنگی تلاش بیشتری صورت گیرد.

غاربی بر تعدد برنامه‌­ها و جشنواره­‌های فرهنگی در دانشگاه جامع علمی کاربردی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: استفاده از رنگ­های مختلف در تبلیغ برنامه­‌های فرهنگی زمینه جلب توجه مخاطبان را فراهم می­‌کند در نتیجه دانشجویان فرصت استفاده بیشتر از برنامه­‌ها را خواهند داشت.

وی از تمدید مهلت ثبت نام دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد و افزود: این جشنواره در بخش دانشجویی، اساتید و کارکنان برگزار می شود و موضوعات این جشنواره طوری طراحی شده است که دانشجویان با هر تخصص بتوانند در این جشنواره حضور داشته باشند و همچنین فرصت برای حضور اساتید و همکاران دانشگاه جامع نیز در بخش کتب و پژوهش نیز فراهم شده است.

غاربی ادامه داد: در یازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اردبیل جزو استان­های برتر از لحاظ شرکت دانشجویان و اساتید در مسابقه و برندگان شده بود بطوریکه ۱۶ نفر از استان اردبیل به جشنواره کشوری راه یافتند که از این تعداد ۸ نفر موفق به کسب مقام کشوری و دو نفر نیز موفق به کسب مقام ملی در بین دانشگاه­های کشور شدند.

وی از حمایت مالی برنامه‌­های فرهنگی و ورزشی مراکز از سوی واحد استانی خبر داد و گفت: واحد استانی اردبیل برای برگزاری برنامه­‌های فرهنگی مشارکتی با مراکز تحت نظارت خود اعلام آمادگی می­‌کند بطوریکه این مهم توسط برخی مراکز از جمله جهاددانشگاهی و خبر و … انجام شده و برخی برنامه‌ها نیز در حال اجرا است.

در ادامه این جلسه نجیبه خروشی، سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل نیز بر نیازسنجی برنامه­‌های فرهنگی بر اساس مطالبه مخاطبان تاکید کرد و گفت: برنامه­‌های فرهنگی در مراکز باید بر اساس نیازسنجی با جهت­‌گیری‌های علمی پیاده شوند.

وی از آمادگی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران شعبه اردبیل جهت انجام طرح نظرسنجی در خصوص نیازسنجی برنامه فرهنگی خبر داد.