khabaz1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  استاندار سمنان با اشاره به آمار بالای نخبگان ثبت‌شده در بانک اطلاعاتی نخبگان استان سمنان، تشکیل اتاق فکر نخبگان را امری مهم و ضروری ارزیابی کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، محمدرضا خباز در دومین جلسه شورای علمی نخبگان که با هدف بررسی تعیین شاخص‌های سرآمدان و نخبگان در حوزه‌های کشاورزی هنر و ادب ، فرهنگ، صنعت، کارافرینی، معدن، آب و خشکسالی، شرکت‌های دانش بیان‌، سوغات و صنایع دستی و تشکیل کارگاه‌های تخصصی نخبگان و با حضور معاون اقتصادی و منابع انسانی استانداری، رئیس بنیاد نخبگان استان و مدیران عضو این شورا در محل سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد اظهار کرد:با توجه به نقش مهم چنین تشکیلاتی در تبادل اندیشه‌ها و ارتقای سطح نخبه‌پروری، باید به سرعت مقدمات شکل‌گیری آن فراهم شود.

وی، حضور مدیران ارشد دستگاه‌های مرتبط در جلسات نخبگان را الزامی دانست و گفت: این‌گونه جلسات باید هدف‌مند و با موضوعات تخصصی و محوری برگزار شود تا بتوان به اهداف مد نظر دست یافت.

خباز با اشاره به تاکید ویژه‌ مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حمایت از نخبگی و نخبگان کشور افزود: امروز جامعه نخبگان کشور باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود به سمت تحقق کارکردهای علمی و فرهنگی مورد انتظار از این بخش جامعه حرکت کند.

استاندار سمنان توجه و رسیدگی به مسایل نخبگان را یکی از وظایف مهم مدیران دستگاه‌ها دانست و گفت: باید براساس واقعیات و امکانات موجود زمینه‌ شناسایی استعدادهای شایسته و رشد و توسعه‌ نخبگان را در استان فراهم کنیم.