1419928211828_untitled.PNG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و ایده‌های خلاقانه محصول‌محور را از مهمترین سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل عنوان کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سمنان، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی در بازدید از مرکز رشد واحد های فناور دکتر حسابی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان اظهار کرد: این مرکز یکی از اقدامات عملی دانشگاه در مسیر اقتصاد مقاومتی به حساب می‌آید که مورد تاکید هیات امنای دانشگاه و در راس آن آیت الله هاشمی رفسنجانی و دکتر میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد.

وی گفت: حمایت از طرح‌های دانش بنیان و ایده‌های خلاقانه محصول‌محور در سیاست‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد و دانشگاه از طریق این مراکز می‌تواند ضمن شناسایی ایده‌های دانش‌محور و حمایت از آن‌ها، امکان ورود آن‌ها را به عرصه تولید و صنعت فراهم می‌کند.

واشقانی فراهانی ابراز امیدواری کرد: با راه‌اندازی این مرکز، دانشگاه آزاد اسلامی سمنان بتواند نقش خود را در تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از پیش ایفا کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سمنان نیز در خصوص مرکز رشد دکتر حسابی گفت: مرکز رشد واحد‌های فناور در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان پیش از این و از سال ۸۵ به عنوان نخستین مجموعه دانشگاهی در استان سمنان طی تفاهم‌نامه‌ای با پارک علم و فناوری استان سمنان راه‌اندازی و به مدت نزدیک به شش سال فعال بود که به دلیل تکمیل ظرفیت و کمبود فضای فیزیکی و پاره‌ای اختلاف نظر‌ها برای مدتی غیر فعال شد.

دکتر شاهرخ رنجبر بهادری افزود: با صدور بخشنامه‌های جدید در حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و تغییر رویکرد و ماموریت دانشگاه در عرصه حمایت از ایده های محصول محور و دانش بنیان امکان راه‌اندازی مجدد مرکز رشد در سمنان طی تفاهم‌نامه‌ای با پارک علم و فناوری استان فراهم شد که هم اکنون در حال تکمیل و پذیرش متقاضیان و مراجعین است.

وی از حمایت ویژه دانشگاه آزاد اسلامی از طرح‌های پذیرش شده در این پارک خبر داد و افزود: واحدهایی که از طرف دانشگاه برای پذیرش در این مرکز معرفی می‌شوند علاوه بر حمایت‌های مالی از طرف پارک از حمایت‌های ویژه دانشگاه آزاد اسلامی نیز برخوردار می‌شوند.

رنجبر بهادری از اختصاص تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال به واحدهای پذیرش شده در این مرکز خبر داد و افزود: این تسهیلات شامل تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی و تسهیلات پارک علم و فناوری استان بوده و مرحله به مرحله و گام به گام قابل پرداخت است.