آیت الله حسینی بوشهری سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر حوزه های علمیه کشور رسالت حوزه های علمیه و روحانیت را همان رسالت نبی مکرم اسلام عنوان کرد و گفت: در عصر غیبت حوزه های علمیه رسالت معرفی دین و معارف قرآن را برعهده دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، در جلسه دیدار و گفتگوى آیت پیمان مدیر مجمع جهانی شیعه شناسی و مدیر مسئول شوراى دین پژوهان کشور با آیت الله حسینى بوشهری مدیر حوزه های علمیه کشور که به مناسبت روز معلم در دفتر مدیریت حوزه اى علمیه انجام شد گزارشى از آخرین فعالیت هاى علمى و پژوهشى و فعالیت هاى بین المللى و نیازها و ضرورت هاى جدید علمى و تبلیغى ارائه شد.

آیت پیمان مدیر مجمع جهانی شیعه شناسی ضمن تجلیل از مقام معلم و با تأکید بر ضرورت معرفى هرچه بیشتر معلمین الگو و اسوه به نسل هاى جدید این مهم را از برنامه هاى مجمع جهانى شیعه شناسى و همچنین شوراى دین پژوهان عنوان کرد.

وی بر لزوم رویکرد فراگیرتر و جهانى تر در فعالیت علمى و ترویجى حوزویان حضور حوزه در عرصه بین الملل و نشر معارف الهی به زبان هاى زنده دنیا در خارج از مرزهای کشور را دغدغه جدى بزرگان حوزه و مراجع دینى دانست و بر نهضت عمومى حوزویان براى زبان آموزى و ترجمه متون اسلامى تآکید کرد.

مدیر مجمع جهانی شیعه شناسی اضافه کرد: با کمک مسئولین حوزه و برخی از مراکز مهم حوزوی در دهه اخیر تلاش گسترده و مستمرى صورت گرفت تا از حضور و رفت و آمد شخصیت های تأثیر گذار حوزوی در اروپا و دیگر ممالک غرب استفاده بیشترى کنیم.

آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه کشور نیز در این جلسه رسالت حوزه های علمیه و روحانیت را همان رسالت نبی مکرم اسلام دانستند و تعبیر زیبای قرآن را که «وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا کَافَّهً لِّلنَّاسِ» یادآور شدند و اینکه پیامبر مکرم اسلام نه تنها برای مردم جزیره العرب بلکه برای تمامی مردم برگزیده و مبعوث شده است.

وی افزود: در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج) این رسالت به حوزه های علمیه وروحانیت واگذار شده است تا دین خدا و معارف قرآن و علوم اهل بیت را به همه مردم جهان عرضه کنند.

مدیر حوزه های علمیه کشور خاطرنشان کرد: در نامه مهم مقام معظم رهبری به جوانان غرب هم این رسالت و امیدواری به اصلاح امور دیده می شود و همه مراکز دینى و موسسات فرهنگى باید مقدرات و توان خویش را در تقویت خطوط فکرى واعتقادى که مقام معظم رهبرى در این دو نامه ترسیم کردند بکار ببرند.  

در پایان این جلسه مدیر حوزه های علمیه از مقام علمی و سال ها مجاهدت و تبلیغ و تألیف و تدریس موفق و تأثیر گذار استاد حسین انصاریان به عنوان الگویى موفق براى روحانیون و طلاب جوان تجلیل کردند.