وزارت علوم سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دو یادداشت تفاهم همکاری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر امور خارجه جمهوری کره در زمینه های علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین آموزش عالی به امضا رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و «یون بیونک سه» وزیر امور خارجه جمهوری کره، یادداشت های تفاهم همکاری در زمینه های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «آموزش عالی» به امضا رساندند.

مراسم امضای این دو یادداشت تفاهم در حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و «پارک گئون هی» رؤسای جمهور ایران و کره جنوبی و مقامات عالی رتبه دو کشور برگزار شد.

برگزاری سمینارها و کارگاه های علمی و فناوری مشترک، هدایت پروژه های تحقیقاتی مشترک در زمینه های مرتبط، تبادل نیروی انسانی در جریان برنامه های آموزشی، ایجاد ارتباط مستقیم میان موسسات تحقیقاتی، آموزشی و پارک های علم و فناوری و تبادل دانش و تجربیات از جمله موارد توافق شده در یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های علوم، تحقیقات و فناوری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و وزارت علوم، ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری کره است.

دومین یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت علوم کشورمان و وزارت آموزش جمهوری کره در زمینه آموزش عالی، نیز ایجاد انگیزه در افزایش همکاری ها در تبادل اطلاعات، سیستم های آموزشی و برنامه ها، افزایش حضور و مشارکت در برگزاری کنفرانس ها، سمپوزیوم ها و کارگاه های مستقل و مشترک، افزایش تبادل کتاب و نشریات در زمینه ‌های آموزشی، تبادل استادان، متخصصان، کارکنان و اعضای هیات علمی بین دو کشور را شامل می شود.

گفتنی است مراسم امضای ۱۹ یادداشت تفاهم و سند همکاری، با حضور رییس جمهور کره که به همراه هیات بزرگ سیاسی و اقتصادی به ایران سفر کرده است، در محل مجموعه فرهنگی – تاریخی سعدآباد برگزار شد.