1460721270728_research_slideshow_fa1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به قرار گرفتن این دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا گفت: بر اساس برنامه راهبردی تمرکز دانشگاه بر توسعه فعالیت‎های بین المللی است که در زمینه امضای تفاهم نامه‌های این دانشگاه با دانشگاه‌های معتبر بین المللی رشد زیادی داشته‌ایم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سریس علمی ایسنا دکتر سیداحمد معتمدی توجه به بین المللی سازی دانشگاه را از برنامه‌های اصلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر دانست و افزود: در این راستا افزایش جمعیت دانشجویی و ورود دانشگاه به رتبه بندی‌های بین‌المللی در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به حضور دانشگاه صنعتی امیرکبیر در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا در سال گذشته، خاطر نشان کرد: در سال گذشته برنامه راهبردی این دانشگاه تدوین شد که تمرکز بر روی فعالیت‌های بین المللی دانشگاه از اولویت‌های این برنامه بوده است.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: بخش هایی از برنامه راهبردی این دانشگاه در حال اجرایی شدن است که در این راستا از کمک اساتید و دانشجویان استفاده خواهد شد.

معتمدی با اشاره به ارتقای رتبه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی‌های بین المللی گفت: این دانشگاه در میان دانشگاه‌های صنعتی کشور رتبه نخست و در میان کل دانشگاه‌های کشور رتبه دوم بعد از دانشگاه تهران را در اختیار دارد.

وی عنوان کرد: طی یک سال گذشته سعی شد تا این دانشگاه در رتبه بندی‌های مختلف بین المللی وارد شود که برای نخستین بار این دانشگاه در رتبه بندی تایمز شرکت کرد و رتبه خوبی نیز کسب کرد.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در مجموع برنامه‌ها نشان از روند مناسب و مطلوب این دانشگاه از لحاظ رشد علمی دارد؛ به گونه ای که در تعداد مقالات پژوهشی که چند سالی رشد منفی داشتیم، خوشبختانه سال ۹۴ این شیب به سمت مثبت برگشت.

معتمدی با بیان این که در سال جاری میزان ملاقات‌های خارجی این دانشگاه افزایش یافته است، تاکید کرد: بر این اساس امضای تفاهم نامه‌های این دانشگاه با دانشگاه‌های معتبر بین المللی رشد زیادی داشته است.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده دانشگاه‌ها از ظرفیت و توان اساتید ایرانی مقیم خارج از کشور، ادامه داد: وجود محیط آرام یکی از الزامات توسعه دانشگاه‌ها بشمار می‌رود و هر میزان که حاشیه‌ها در دانشگاه‌ها کمتر باشد، توسعه علمی افزایش می‌یابد.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به افزایش دو تا سه برابری فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه، اظهار کرد: این درحالی است که تنش‌ها در محیط دانشگاه نسبت به گذشته کمتر شده است.