235-2.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دانشگاه یزد با هدف توسعه روابط ‌بین‌المللی با دانشگاه‌های کشورهای آسیایی، تفاهم‌نامه همکاری علمی با دانشگاه دبلیو.یو.بی (WORLD UNIVERSITY OF BANGLADESG) بنگلادش به صورت غیر حضوری امضا کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، دکتر “فرهاد نژادکورکی” مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد با اعلام این خبر، گفت: این تفاهم‌نامه در زمینه همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی از جمله جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه یزد و نیز توسعه روابط بین‌المللی با دانشگاه‌های کشورهای آسیایی منعقد شده است.

وی گفت: این دانشگاه در سال ۱۹۹۸ میلادی تأسیس شده و با دارا بودن بیش از ۱۰ هزار دانشجو، دارای رشته‌هایی در زمینه علوم و مهندسی، تجارت، هنر و علوم انسانی، داروسازی و معماری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

نژاد کروکی با بیان این که دانشگاه ” W.U.B بنگلادش ” با بیش از ۲۰۰ عضو هیئت علمی در داکا پایتخت بنگلادش قرار دارد، یادآور شد: همچنین با هدف توسعه فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه یزد در اتحادیه اروپا، ماه گذشته تفاهم‌نامه همکاری علمی بین دانشگاه یزد و دانشگاه اچ.اس.دبلیو.تی(HSWT) آلمان نیز به صورت غیر حضوری امضا شد.