nokhbegan-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه شیراز اعلام کرد: پس از ۱۰ سال، شورای آموزش و پژوهش در استان فارس راه‌اندازی شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، عریانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شورای آموزش و پژوهش متولی بحث ساماندهی طرح‌های پژوهشی دستگاه‌های مختلف اجرایی استان خواهد بود.

وی گفت: پیش از این تمام طرح‌های پژوهشی توسط این شورا بررسی و ساماندهی شده و با مشخص شدن اولویت‌ها، اعتبارات پژوهشی مورد نظر، هدایت و هزینه می‌شد.

عریانی خاطرنشان کرد: استاندار یا یکی از معاونان استانداری رئیس و دانشگاه شیراز دبیر این شورا خواهند بود و دبیرخانه نیز در دانشگاه شیراز راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات پژوهشی ۲۳ تا ۲۷ دستگاه اجرایی باید در این شورا بررسی و ساماندهی و هدایت شود، گفت: راه‌اندازی مجدد این شورا که براساس مصوبه هیات دولت انجام شده است، شاهد هدفمند شدن پژوهش‌ها متناسب با نیازهای پژوهشی و نتیجه بخش بودن اقدامات پژوهشی در حل مشکلات خواهیم بود.

عریانی با بیان اینکه بودجه‌های پژوهشی کلان بیشتر ملی است، گفت: انتظار داریم که اساتید در دانشگاه‌ها،‌ طرح‌های پژوهشی کلانی را در حیطه تخصصی خود شناسایی کرده و برای آن پروژه نوشته و در مسیر جذب اعتبارات پژوهشی مناسب، اقدام کنند.

عریانی همچنین با اشاره به فعال شدن آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شیراز، گفت: این آزمایشگاه می‌تواند به تمام دانشگاه‌های منطقه هفت کشور شامل استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد خدمات مشخص آزمایشگاهی تخصصی را ارائه دهد.

وی از رسانه‌ها خواست در زمینه شناساندن توانمندی‌های این آزمایشگاه با دانشگاه شیراز همکاری کنند و گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شیراز مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها بوده و به واسطه حضور نیروهای متخصص، از توان بالایی برخوردار است.

عریانی گفت: این آزمایشگاه می‌تواند خدمات بسیار مطلوبی را به صنایع در استان فارس و سایر استان‌های همجوار هم ارائه دهد.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه شیراز در عین‌حال لزوم ایجاد و راه‌اندازی آزمایشگاه توسط بخش خصوصی را نیز یادآور و متذکر شد: جای یک آزمایشگاه خصوصی در این عرصه خالی است، سرمایه‌گذاران و کسانی‌که علاقه‌مند به مباحث علمی هستند می‌توانند یک آزمایشگاه دانش‌بنیان تاسیس کنند. بی‌تردید دولت در این زمینه بسیار کمک می‌کند و امکان مذاکره و قرار داد با دانشگاه نیز وجود دارد.

عریانی همچنین خاطرنشان کرد: در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شیراز گذشته از تست‌های تشخیصی برای صنایع، دانشگاه و مراکز تحقیقاتی، انجام تعمیرات تخصصی دستگاه‌های آزمایشگاهی و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی را انجام می‌دهیم.