6-4.jpeg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: جای خالی نمایشگاه دائمی کتاب جهاددانشگاهی که کتب علمی معتبری را چاپ می‌کند در استان احساس می‌شود.

مهران محسنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، گفت:‌ هر ساله دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان نمایشگاهی را در هفته معلم به مناسبت تکریم جایگاه استاد در جامعه و نیز برای آشنایی مجدد اساتید از توانمندی نهادهایی که از آن‌ها برای حضور در نمایشگاه برای ارائه خدمات خود، برگزار می‌کند.

این مسئول عنوان کرد: مطابق عرف سالانه نمایشگاه، امسال نیز از نهادها و مراکزی از جمله جهاددانشگاهی و برخی مراکزی که امکانات آزمایشگاهی دارند برای حضور در نمایشگاه دعوت به‌عمل آمده است.

محسنی با اشاره به سابقه جهاددانشگاهی در انتشار کتب دانشگاهی یادآور شد: جهاددانشگاهی جزو واحدهایی است که از دیرباز کتب استاندارد دانشگاهی را برای دسترسی دانشجویان به موضوعات استاندارد علمی منتشر کرده و این نهاد در دهه ۶۰ و ۷۰ تنها مرکز معتبر علمی برای چاپ کتب دانشگاهی بوده است.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با بیان اینکه شاهد کمبود نمایشگاه‌های دائمی کتاب‌های جهاددانشگاهی در استان هستیم،خاطرنشان کرد: در سایر استان‌ها شاهد برگزاری نمایشگاه‌های دائمی کتاب هستیم و با لحاظ قرار دادن این موضوع که جهاددانشگاهی معتبرترین کتب دانشگاهی را منتشر می‌کند جای خالی نمایشگاه‌ دائمی کتاب‌های جهاددانشگاهی را در استان به‌خصوص در شهر زنجان احساس می‌کنیم.

وی تصریح کرد: هدف اصلی دانشگاه علوم‌پزشکی از دعوت جهاددانشگاهی به نمایشگاه استاد این است که به اساتید دانشگاهی نشان دهیم که جهاددانشگاهی هنوز به فعالیت خود در زمینه‌های علمی و فرهنگی با توان بیشتری ادامه می‌دهد تا اساتید بتوانند به‌راحتی برای چاپ کتاب‌های خود با تعامل تنگاتنگ و با آشنایی قبلی با جهاددانشگاهی اقدام کنند و بتوانند کتاب‌های استانداردی را در اختیار دانشجویان و جامعه علمی قرار دهند و آرزوی دیرینه ما است که شاهد ارتباط بیشتر و تنگاتنگ جهاددانشگاهی با مراکز علمی باشیم.