777-72.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت گفت: طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی باید کاربردی شوند و پژوهش‌های فرهنگی باید بسیار مورد توجه قرار گیرند و اساتید نیز در این راستا تلاش کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، مجید خزاعی در همایش تجلیل از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت که با حضور یحیی کمالی‌پور نماینده منتخب مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: تزکیه مقدم بر تعلیم است و اگر بخواهیم نور علم و دانش در سرزمین وجود دانشجو خوب بتابد باید روح و روان دانشجو را صیقل دهیم.

وی بیان داشت: اگر از عملکرد خود در حوزه آموزش رضایت نداریم به کم‌توجهی به معنویات و روح و روان برمی‌گردد معلمان در این برهه حساس وظیفه خطیری بر عهده دارند و اساتید دانشگاه‌ها در این راستا نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت افزود: یکی از مشکلات جامعه بحث اقتصاد است از آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به عنوان پرچمداران اصلی اقتصاد مقاومتی نام می‌برند و در این حوزه نقش مهمی دارند.

وی ابراز داشت: معلمان می‌توانند، فرهنگ استفاده درست از امکانات و پرهیز از اسراف را به دانش‌آموزان یاد دهند و همچنین استفاده از کالاهای داخلی و هدایت دانش‌آموزان به سمت تحقیق و پژوهش، افزایش ساعات کاری مفید و کیفیت بخشی به امر آموزش می‌تواند در بخش اقتصاد مقاومتی موثر باشد.

خزاعی تصریح کرد: اساتید باید از یکنواختی در تدریس خارج شوند و با حضور در دانشگاه‌ها نقش قابل توجهی برای برون رفت از مشکلات داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اولویت اصلی ما اقتصاد مقاومتی و ارائه طرح‌های اقتصادی و دانش‌بنیان است تا بتوانیم مشکلات خود و جامعه را برطرف کنیم که در این راستا نیازمند تلاش و همفکری تمامی اساتید در این زمینه هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت عنوان کرد: اکنون وقت آن رسیده است که شعار تبدیل علم به ثروت صورت گرفته و تحقق پیدا کند وظیفه استاد این است که علم خود را به ثروت تبدیل کند و با توجه به شعار سال جدید که اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است در این راستا حرکت کنند.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت با وجود هیأت علمی توانمند، مزارع آموزشی و تحقیقاتی، کتابخانه‌های غنی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها زمینه را برای فعالیت اساتید فراهم کرده است و باید در راستای راهبردها و سیاست‌های دانشگاه حرکت کنیم.

خزاعی افزود: باید در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی تلاش مضاعف صورت گیرد و با توجه به ارتقای فرهنگی و تأکید بسیاری که در حوزه فرهنگ است تمامی واحدهای دانشگاهی موظف هستند که سالانه یک طرح فرهنگی ماندگار داشته باشند که خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت در این عرصه پیشتاز بوده است.

وی ابراز داشت: گسترش فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان با رویکرد اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت گفت: با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی و موضوع کاهش وابستگی به شهریه که به طور جدی مدنظر است و در بودجه دانشگاه‌، ۲۰ درصد درآمد از محل غیرشهریه تأمین شود که دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت در این زمینه نیز موفق بوده است.

وی عنوان کرد: از اساتید و معلمان بزرگوار تقاضا داریم که بحث آموزش‌های کوتاه مدت را مدنظر قرار دهند و در این راستا می‌توانند از امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه استفاده شود.

خزاعی اظهار داشت: معلمان و اساتید ارتباط خود را با مجموعه دانشگاه افزایش دهند و طرح‌ها و ایده‌هایی را در زمینه اقتصاد مقاومتی و درآمد‌زا را مطرح کنند.

وی با اشاره به کمک‌های مردمی که در بودجه دانشگاه در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: این کمک‌های مردمی برای مواردی مانند احداث حرم شهدای گمنام و فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه صورت می‌گیرد و همچنین بخش دیگر از بودجه دانشگاه به کمک‌های خیرین اختصاص دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت گفت: در زمینه توسعه رشته‌ در دانشگاه‌ها این واحد دانشگاهی موفق عمل کرده است و چهار رشته دکتری در این دانشگاه وجود دارد که در واقع اعتباری برای استان کرمان است.

وی اظهار داشت: برخی اقدامات انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت بی‌نظیر است از جمله می‌توان به مجله تخصصی دانشگاه اشاره کرد.همچنین این واحد دانشگاهی با افزایش بهره‌وری ‌در استفاده از ظرفیت‌های موجود و از نظر نیروی انسانی بسیار کارآمد بوده و خوش درخشیده است.

خزاعی تصریح کرد: طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی باید کاربردی شوند و توجه به پژوهش‌های فرهنگی بسیار تأکید می‌شود و اساتید باید در این راستا تلاش کنند.