1462251286935_rezaei.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  استاد تمام موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی (IPK) به عنوان مشاور پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی همکاری خود را با پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به منظور تجهیز و تکمیل بخش تحقیقات فیزیولوژی مولکولی آغاز کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر محمدرضا حاجی‌رضایی، استاد تمام موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی(IPK) آلمان همزمان با سفر به ایران به عنوان مشاور پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی فعالیت علمی خود را در این پژوهشکده آغاز کرد.

دکتر حاجی رضایی برای ادامه تحصیل عازم کشور آلمان شد و در رشته زیست شناسی مشغول به تحصیل شد. وی در مقطع دکتری گرایش فیزیولوژی و بیوشیمی گیاهی وارد موسسه IPK آلمان شد و به مدت ۲۳ سال به عنوان محقق در آلمان مشغول به تحقیق بوده است.

از جمله تحقیقات برجسته وی در مقطع دکتری مطالعه بر روی انتقال ژن به گیاهان به ویژه تحقیقات در زمینه P-enzyme (آنزیم- P) و تاثیر آنها بر روی متابولیسم و انجام آزمایش‌های فیزیولوژی و بیوشیمی بوده است.

انتشار ۸۰ مقاله ISI و چاپ دو جلد کتاب به زبان انگلیسی در زمینه‌های مربوط از جمله سوابق علمی دکتر حاجی رضایی است.

ایجاد ارتباطات گسترده با مراکز علمی جهان از جمله موسسه تحقیقات ژنتیک گیاهی و گیاهان زراعی(IPK)، اتخاذ تصمیمات خاص مدیریتی جهت تجهیز و تکمیل بخش تحقیقات فیزیولوژی مولکولی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و ارتقای آن به یک بخش دارای استانداردهای روز جهانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف به منظور آشنایی محققان پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی با تکنیک‌های روز جهان و مشاوره به محققین پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی جهت تکمیل و به‌روز رسانی پژوهش‌های کاربردی از جمله اهداف فعالیت دکتر حاجی رضایی در پژوهشکده بیوتکنولوژی است.

همکاری دکتر حاجی رضایی در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی