571-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت با انتقاد از وضعیت معیشتی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها،بر لزوم تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به معیشت اعضای هیات علمی تاکید کرد.

دکتر کلانتر در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر این که آموزش مهمترین فاکتور ارتباطات علمی کشور است، گفت: توجه به بخش آموزش می‌تواند شرایط را برای انجام پژوهش‌های موفق‌تر فراهم کند و چنانچه پژوهش‌هایی که انجام می‌شود موفقیت‌آمیز باشد منجر به ساخت و فناوری در کشور خواهد شد.

وی با بیان این که در بحث آموزش باید به مباحث مختلفی از جمله دروس بین رشته‌ای توجه شود، افزود: آموزش و پژوهش مکمل یکدیگر هستند و آموزش‌هایی که ارائه می‌شوند باید به گونه‌ای باشند که منجر به ساخت محصول و ارتقاء فناوری کشور شوند.

دکتر کلانتر با اشاره به شیوه‌های جدید آموزشی در دانشگاه‌های گفت:‌ شیوه‌های متعدد آموزشی در کشور وجود دارد. برخی از اساتید از روش‌های سنتی استفاده می‌کنند اما نسل جوان از شیوه‌های جدید از جمله فضای مجازی بهره می‌برند. بررسی این شیوه‌ها نیازمند کار کارشناسی و تشکیل کارگروه و نظرسنجی است.

وی در ادامه با اشاره به معیشت اعضای هیات علمی اظهار کرد:‌ پرداخت‌هایی که به اعضای هیات علمی صورت می‌گیرد، کافی نیست. این موضوع به وزارت علوم نیز منتقل شده و باید کارگروهی در این راستا تشکیل شود تا حداقل حقوق اعضای هیات علمی متناسب با تورم کشور تعیین شود. کافی نبودن حقوق اعضای هیات علمی نه تنها باعث کاهش کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها می‌شود بلکه گاه بسیاری از افراد به دلیل انگیزه‌های مالی کشور را ترک می‌کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت در پایان با تاکید بر اهمیت بحث کارآموزی در دانشگاه‌ها گفت: متاسفانه کارآموزی در دانشگاه‌ها جدی گرفته نمی‌شود و همین امر باعث می‌شود دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی انگیزه‌ای برای ورود به بازار کار نداشته باشند.