دانشگاه شریف سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – ۲۳ نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی امپریال کالج لندن امروز وارد کشور شده و طی بازدیدی از دانشگاه صنعتی شریف با فعالیت های علمی این دانشگاه آشنا شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، تعدادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه امپریال کالج لندن، تحت عنوان شاخه دانشجویی انجمن بین المللی مهندسین نفت (SPE)، که برای اولین بار بازدید میدانی خود را در ایران انجام خواهد داد، امروز وارد کشور شده و در اولین روز از سفر خود با حضور در دانشگاه صنعتی شریف از نزدیک با فعالیت های علمی و تحقیقاتی این دانشگاه آشنا شدند.

انجمن بین المللی مهندسین نفت (SPE)، از معتبرترین انجمن های علمی در بخش صنایع بالادستی نفت در دنیا است که در ابتدا زیرشاخه‌ای از انجمن مهندسی آمریکا (AIME) بوده و در سال ۱۹۵۷ میلادی بصورت یک ارگان مجزا درآمده است.

این انجمن در حال حاضر با بیش از ۱۰۰ هزار عضو متخصص و ۷۰ هزار عضو دانشجو در صنایع بالادستی نفت در بیش از ۱۵۰ کشور جهان، وسیع ترین شبکه از مهندسین نفت دنیا را در اختیار دارد.

از شاخص‌ترین فعالیت‌های این انجمن می‌توان به برگزاری کنفرانس‌های علمی، مسابقات علمی دانشجویی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، استفاده از کتابخانه الکترونیکی، انتشار کتاب، مجله و نشریه، ارائه مقالات تحقیقاتی محققین و چاپ آنها در مجلاتSPE، همکاری بین المللی برای دستیابی به دانش و فناوری در زمینه های نفتی اشاره کرد.

لازم به ذکر است؛ شاخه دانشجویی این انجمن که تحت حمایت صنعت نفت کشور های خود قرار دارند، به صورت سالیانه در کشورهای مختلف دنیا اقدام به برگزاری بازدیدهای علمی می کند و در سال جاری شاخه دانشجویی این انجمن در دانشگاه امپریال کالج لندن بازدید از مناطق و ارگان های فعال در صنعت نفت در کشور ایران را در برنامه خود قرار داده است.

این دانشجویان طی ۱۰ روز و به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف از مراکز پژوهشی، دانشگاهی و نفتی ایران بازید خواهند کرد.