امام رضا(ع) سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی وزارت علوم گفت:جشنواره رضوی در بخش های علمی، ادبی، هنری با محوریت ۲۹ دانشگاه کشور برگزار می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، ضیاء هاشمی در نشست خبری تبیین برنامه بخش دانشگاهی چهاردهمین جشنواره بین المللی رضوی گفت: در سال جاری جشنواره رضوی با مشارکت تمامی دانشگاههای کشور اعم از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و فرهنگیان برگزار می شود.

وی افزود:  در سال گذشته بیش از ۴ هزار اثر به این جشنواره ارسال شد که امیداوریم در سال جاری شاهد رشد بیشتر مشارکت دانشگاهیان در این جشنواره باشیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: در سال جاری جشنواره اخلاق در سیره رضوی با محوریت دانشگاه علامه طباطبایی، عرفان در سیره رضوی با محوریت دانشگاه شیراز، عقلانیت در سیره رضوی با محوریت دانشگاه تهران، سلوک علمی در سبک زندگی رضوی با محوریت دانشگاه رازی کرمانشاه، رسانه های فضای مجازی رضوی با محوریت دانشگاه پیام نور، جشنواره هنر رضوی با محوریت دانشگاه های هنر تهران، هنر اصفهان، هنر تبریز و هنر شیراز برگزار می شود.

هاشمی گفت: جشنواره بانوی کرامت با موضوع شخصیت حضرت معصومه (س) با محوریت پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه حضرت معصومه (س)، دانشکده دخترانه شریعتی و جشنواره سلامت و طب رضوی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی تهران، مشهد مقدس، قم، شیراز و بابل برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: فراخوان تعدادی از این جشنواره ها آغاز شده است و برخی نیز بزودی آغاز می شود اما مراسم اختتامیه آنها و اختتامیه نهایی در آذرماه برگزار می شود.

وی عنوان کرد: فعالیت های بسیاری در راستای ترویج آموزه های رضوی در دانشگاه های کشور در حال انجام است که از این میان می توان به تاسیس ۳۰ کانون فرهنگی هنری رضوی، برگزاری اردوهای تشرف و طریق رضوی اشاره کرد.

اعزام ۵۰ هزار دانشجو به مشهد در سال گذشته

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در سال گذشته ۱۵ هزار دانشجو با همکاری دانشگاه ها به زیارت امام رضا (ع) مشرف شدند و برنامه سال جاری ما اعزام ۵۰ هزار دانشجو به این اردوی زیارتی است.

هاشمی اظهار داشت: همچنین ۳ هزار دانشجو نیز در اردوی طریق رضوی که پیاده روی از نیشابور تا حرم رضوی است شرکت کردند که نسبت به سال ۹۳ که هزار و ۲۰۰ دانشجو مشارکت داشتند بیش از دو برابر رشد داشت.

بر اساس این گزارش در پایان این نشست خبری از گزارش عملکرد دوره گذشته بخش دانشگاهی و پوستر این جشنواره توسط  دکتر هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و جواد جعفری مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)   رونمایی شد.

دانشگاهیان می توانند برای ثبت نام و ارسال آثار خود به جشنواره رضوی در بخش دانشگاهی، به سایت http://razavifest.ir/  مراجعه کنند.