محمد کافی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: از برنامه های این دانشگاه در حوزه آموزشی توسعه رشته های میان رشته ای و به روز رسانی سرفصل ها و برنامه های درسی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمد کافی در مراسم تقدیر از اساتید نمونه دانشگاه فردوسی مشهد گزارشی از فعالیت ها و اولویت ها و برنامه های آینده این دانشگاه در سال ۹۵ ارائه کرد.

وی افزود: انتظارات از دانشگاهی مانند دانشگاه فردوسی مشهد دگرگون شده است. اکنون در دوره دانشگاه های نسل سوم هستیم که تنها به فکر آموزش نیستند بلکه مأموریت گرا و نتیجه محور ند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: این دانشگاه باید در عرصه های مختلف توسعه در جامعه و به ویژه در مدیریت دانش آموختگان ایفای نقش می کند و با چنین رویکردی انتظاراتی وجود دارد که باید تلاش کنیم تا دانشگاه به این مرحله از نقش آفرینی برسد.

کافی بهبود شاخص های کیفیت علمی، موفقیت دانشگاه در حوزه دیپلماسی و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشجویی، به روز رسانی سند راهبردی، بهبود جایگاه دانشگاه در نظام بودجه ریزی وزارت علوم، مرجع بودن دانشگاه فردوسی مشهد را از جلمه نقاط قوت این دانشگاه عنوان کرد.

وی گفت: همچنین حضور نماینده ای از استادان دانشگاه فردوسی مشهد در سمت مشاور در وزارت علوم، جایگاه خوب دانشگاه در میان مسولان عالی و مدیران اجرایی استان و حضور فعال اعضای هیات علمی دانشگاه در شورا ها و کارگروه های استانی از دیگر مزیت های این دانشگاه در حوزه های علمی و آموزشی است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اهمیت جایگاه دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه ها را به لحاظ جذب دانشجوی نخبه و جذب امکانات که باعث اعتلای دانشگاه خواهد شد، حائز اهمیت دانست.

کافی ضمن تأکید بر سیاست اقتصاد مقاومتی، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از امکانات موجود را راهکار دانشگاه فردوسی مشهد برای تحقق این شعار عنوان کرد.