سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  استادیار دانشگاه یاسوج از برگزاری همایش «واژه پژوهی در علوم اسلامی»(قرآن، حدیث، فقه، فلسفه، منطق و کلام) در یاسوج خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، ابوالفضل علیشاهی، گفت: این همایش برای اولین بار در کشور در حال برگزاری است و استان کهگیلویه و بویراحمد برای نقطه شروع این همایش انتخاب شده است. این همایش قرار است روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت در دانشگاه یاسوج برگزار شود.

وی افزود: تاکنون حدود ۳۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده که ۲۵۰ مقاله از میان آنها پذیرفته شد.

استادیار دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: این همایش در ابتدا قرار بود به صورت بین‌المللی برگزار شود که پس از بحث و تبادل نظر به این نتیجه رسیدیم که برای شناخت و از بین بردن چالش‌ها به صورت ملی این همایش را برگزار کنیم و سپس در حوزه بین‌المللی آن را گسترش دهیم.

علیشاهی تصریح کرد: تعداد ۲۵۰ استاد از سراسر کشور برای شرکت در این همایش ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: کمک‌هایی از طرف دانشگاه یاسوج صورت گرفته که از مسؤولین استانی و دستگاه‌ها و ادارات درخواست داریم تا در زمینه برگزاری این همایش ما را یاری کنند. در جهت اسکان، وسایل نقلیه، مهمانسراها و تأمین بخشی از بودجه ها نیازمند همکاری و کمک هستیم و امیدواریم که مسؤولین برای هرچه بهتر و باشکوه‌تر برگزار شدن این همایش فرهنگی و قرآنی از هیچ کمکی دریغ نورزند.