1436854483478_download (1).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان از تصمیم‌گیری در خصوص مشکل جمعی از اعضای هیأت‌علمی این دانشگاه، در جلسه آتی هیأت‌امنای دانشگاه‌های جنوب‌غرب کشور خبر داد.

دکتر سیدمنصور سیدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با بیان این‌که این موضوع از حیطه اختیار رئیس دانشگاه خارج شده و قرار است به‌زودی یک جلسه خاص هیأت‌امنا برای مشکلات و مسائل دانشگاه بهبهان تشکیل شود، اظهار کرد: امیدواریم این اتفاق به‌زودی رخ دهد و خبرهای خوبی برای حل این مشکل داشته باشیم.

وی با اشاره به این‌که نقایص اداری در پرونده برخی از اعضای هیأت‌علمی در پرداخت حقوق آن‌ها ابهامات و اشکالاتی به‌وجود آورد، گفت: در هر حال حقوق این ماه اعضای هیأت‌علمی را پرداخت کردیم و ان‌شاءالله پرداخت حقوقشان هم دچار اخلال نمی‌شود تا در این خصوص تصمیم‌گیری کلی صورت پذیرد.

رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان افزود: در جلسه آتی با حضور هیأت‌امنای دانشگاه‌های استان، دکتر باقری رئیس مرکز هیأت‌امناهای کشور و به احتمال زیاد دکتر فرهادی وزیر علوم، در سطح وزارت برای حل مشکلات اساتید تصمیم‌گیری می‌شود.

سیدنژاد با بیان این‌که در حال حاضر در مجموع ۱۰۶ عضو هیأت‌علمی در دانشگاه فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: از این تعداد ۹۰ عضو هیأت‌علمی تمام‌وقت، چهار نفر طرح سرباز و ۱۲ نفر اخیرأ جذب شده‌اند که دارای مشکلات مالی هستند.

وی ادامه داد: اعضای هیأت‌علمی با توجه به جوان بودن دانشگاه به‌طور عمده جوان و از لحاظ رتبه علمی نیز مربی یا استادیار هستند، تنها یک دانشیار در دانشگاه وجود دارد و عضو هیأت‌علمی با مرتبه استاد نیز نداریم؛ همچنین حدود ۱۶۰۰ دانشجو در دانشگاه تحصیل می‌کنند که نسبت استاد به دانشجو، یک به ۱۱ و با احتساب دانشجویان شبانه ۱ به ۱۶ است.

رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان در خصوص جذب اعضای هیأت‌علمی در این دانشگاه، گفت: با توجه به ساختار سازمانی موجود دانشگاه با توجه به اعضای هیأت‌علمی فعلی تقریباً پر شده است؛ جذب مستلزم مؤلفه‌هایی مانند پست ازمانی، ردیف استخدامی و اخذ مجوز گروه‌های آموزشی از وزارت است که با توجه به این شرایط در حال حاضر پست‌های سازمانی با این تعداد اعضای هیأت‌علمی نیز همخوانی ندارد که بنا داریم در آن جلسه هیأت‌امنا این موضوع را در جهت اصلاح پیش ببریم.