1460378913891_images.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان از تصویب ۱۹ طرح اقتصادی دانش‌بنیان در این دانشگاه خبر داد و گفت: برخی از این طرح‌ها اجرا شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود این طرح‌ها امسال نتایج مطلوبی برای دانشگاه به همراه داشته باشند.

علی غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا منطقه خوزستان، اظهار کرد: درمجموع ۱۹ طرح اقتصادی دانش‌بنیان در استان اجرا خواهد شد که از این تعداد ۱۷ طرح مورد تصویب هیات‌امنا و ۲ طرح مصوب کمیسیون دائمی هستند؛ طرح‌های اقتصادی سرمایه‌گذاری نیز چهار مورد هستند که هر چهار مورد، مورد تصویب هیات‌امنای استان قرار گرفته‌اند.

وی افزود: برخی از این طرح‌ها اجرایی شده‌اند و بعضی در مرحله اخذ مجوزهای لازم از مراجع مربوط هستند. پیش‌بینی می‌شود همزمان با سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نتایج مطلوبی از اجرای این طرح‌ها برای دانشگاه آزاد اسلامی استان به دست آید.

دبیر شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان گفت: جلسات تخصصی شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه به‌صورت هفتگی برگزار می‌شود و طرح‌های درآمدزایی واحدها در دو بخش دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد.

غلامی تصریح کرد: طرح مشترک واحدهای دانشگاهی اهواز و شادگان تحت عنوان فرآوری محصولات خرما، همچنین طرح (CHP تولید همزمان برق و حرارت) از طرح‌های در دست اقدام استان هستند؛ طرح پرورش ماهیان گرمابی ارگانیک در واحد اهواز نیز در مرحله اخذ مجوز از مراجع مربوط است. طرح‌های پرورش قارچ خوراکی واحد رامهرمز و ساخت شارژر لپ‌تاپ و تلفن همراه با استفاده از سلول‌های خورشیدی نیز مراحل تصویب و اخذ مجوزهای لازم را گذرانده و در مرحله اجرا هستند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طرح‌های تأسیس مراکز خدمات مشاوره و روان‌شناختی و آموزشگاه‌های علمی آزاد ازجمله طرح‌هایی است که در اکثر واحدهای دانشگاهی استان مورد تصویب کمیسیون دائمی و هیات‌امنای استان قرار گرفته و در فاز اجرا است.