سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر ستاد عتبات عالیات گفت:پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات از ۱۸ خرداد آغاز می شود.

حجت الاسلام محمدرضا فقیهی دبیر ستاد اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به زمان ثبت نام پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات، اظهار داشت: ثبت نام دانشجویان برای سفر به عتبات عالیات از ۱۸ خرداد آغاز می شود و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.
وی ادامه داد: پس از برگزاری مراسم قرعه کشی، متقاضیان تا مهرماه ۹۵ به عتبات عالیات مشرف می شوند.
فقیهی در خصوص برنامه های این سفر اظهار داشت:با همکاری دفتر بعثه مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی دانشگاه ها، برنامه هایی برای دانشجویان قبل و بعد از این سفر در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، در کربلا و نجف، جلسات پرسش و پاسخ، کرسی های آزاد اندیشی دینی ، زیارت قبر حر و مشرف شدن به سامرا از مهمترین برنامه فرهنگی و مذهبی برای دانشجویان به شمار می آید.
فقیهی ابراز داشت : پیش از شروع سفر، بسته های فرهنگی برای راهنمایی اماکن متبرکه میان دانشجویان توزیع می شود.
وی یاد آور شد: در همه دوره ها قبل از سفر، همایش توجیهی برای دانشجویان متقاضی در دانشگاه تهران برگزار می شود.
این مقام مسئول با اشاره به پرداخت مبلغ یک میلیون تومان به عنوان کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، گفت: برای دانشجویان متقاضی اعزام به عتبات و همراهانشان، مبلغ یک میلیون تومان وام بوسیله بانک عامل در نظر گرفته شده است.