1448878827559_photo_2015-11-30_11-31-40_42331.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از برنامه این دانشگاه برای تبدیل بزرگترین مرکز دانشگاهی استان سمنان به صادرکننده محصولات دانش‌ بنیان به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، دکتر سید حسین بدیعی در مراسم گرامیداشت روز معلم در این دانشگاه با اعلام این خبر، گفت: این نوید را می‌دهیم که دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در آینده نزدیک به فروشنده محصولات دانش‌ بنیان به خارج از کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه از این پس به‌ دنبال افزایش کیفیت هستیم نه بدنبال افزایش تعداد دانشجویان افزود: کمبود دانشجو را به‌عنوان یک فرصت تلقی می‌کنیم و اگر تلاشمان را مضاعف کنیم به ایجاد فرصت‌های دیگر در اقتصاد مبتنی بر دانش و فناوری‌های جدید، دسترسی پیدا خواهیم کرد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری امسال تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از این قضیه مستثنی نیست و تاکید ریاست عالیه دانشگاه نیز بر این‌ است که ۴۰ درصد درآمد دانشگاه از منابع غیرشهریه تامین شود و چنانچه درست برنامه‌ریزی کنیم به این هدف‌گذاری می‌رسیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه آزاد شاهرود ادامه داد: دیگر زمان اقتصاد دانشجو بنیان به اتمام رسیده و باید به دنبال اقتصاد دانش بنیان باشیم.

بدیعی با اشاره به وجود طرح اقتصادی بزرگ ایجاد نیروگاه خورشیدی در این دانشگاه گفت: موافقت‌نامه‌های اولیه در مورد ایجاد این نیروگاه به ظرفیت ۵۰ مگاوات اخذ شده است و در فاز اول ظرفیت نیروگاه ۱۰ مگاوات پیش‌بینی شده است.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: در این طرح‌ها دانشگاه می‌تواند ۳۵ درصد سرمایه‌گذاری کند و ۶۵ درصد بقیه را باید از طریق سرمایه‌گذار بیرون از دانشگاه تامین شود که خوشبختانه هم سرمایه‌گذار داخلی و هم خارجی برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تصریح کرد: برنامه‌ای را در دستور کار روسای دانشکده‌ها قرار دادیم و خواستیم در هر دانشکده دو شرکت دانش‌بنیان به ثبت برسد که البته دانشکده فنی مهندسی هم‌اکنون موفق به این کار شده و دانشکده‌های دیگر هم فرآیند کار را آغاز کرده‌اند بطوری‌که ظرف سه ماه گذشته سه شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد شاهرود به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های علمی و فناورانه این دانشگاه در خصوص فروشنده محصولات دانش‌بنیان به خارج از کشور اظهار کرد: بعنوان نمونه، اساتید ما در حال حاضر تجهیزاتی را در رشته شیمی در دست تولید دارند که جای فروش برای آنها وجود دارد، طرح‌هایی که حداقل ۴ مقاله ISI وزین را پشت سر خود یدک می‌کشد.

بدیعی با بیان اینکه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود باید توجه ویژه‌تری به اقتصاد دانش‌بنیان داشته باشند، گفت: باید از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببریم و بعنوان یک الگو در سطح کشور مطرح شویم چرا که دانشگاه آزاد شاهرود به‌ عنوان بزرگترین مجموعه دانشگاهی استان سمنان در این زمینه اساتید مجربی دارد که در سطح استان و کشور زبانزد هستند.