سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد از حمایت ۱۰۰ درصدی و پرداخت تمام هزینه های اختراعات دارای ثبت بین المللی خبر داد.

ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در صورتی که اختراعات این نخبگان ثبت بین المللی شده باشد، تمام هزینه از طرف دانشگاه آزاد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت می شود، علاوه بر آن جوایزی ١٠ میلیون تومانی نیز برای مخترعان در نظر گرفته ایم.
وی با بیان این که بعضی اختراعات به صورت داخلی ثبت می شوند، ادامه داد: اگر اختراعات ثبت داخلی شده باشند،یک و نیم برابر مقاله ISI که سقف آن حدود ۵ میلیون تومان است؛ از سوی دانشگاه قابل پرداخت است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اظهار کرد: برخی مخترعان تمایل دارند طرح های خود را در قالب طرح و برنامه، تجاری سازی کنند که در این صورت دانشگاه آزاد تا سقف ٣۵ درصد در تامین هزینه محصولات شرکت های دانش بنیان مشارکت می کند.
واشقانی فراهانی افزود: اگر آینده روشنی در انتظار طرح یا دستگاه مورد نظر باشد، این امکان را داریم با همکاری شورای پول و اقتصاد مرکزی دانشگاه ؛ حمایت ها را تا بیش از ٣۵ درصد نیز افزایش دهیم.