سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان، یکی از مهم‌ترین مزایای شهرک فناوری آزاد را اشتغال‌زایی برای پژوهشگران دانست.

دکتر ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: اجرای طرح شهرک فناوری آزاد باعث پویایی دانشگاه آزاد اسلامی می‌شود که با امکان اشتغال‌زایی برای پژوهشگران جوان، موجب ایجاد انگیزه در آنها می‌شود.

وی اضافه کرد: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی راهی را با هدف مشخصی آغاز کرده که بتواند این آرزوی دیرین که منجر به ایجاد اقتصاد دانش بنیان پویا می‌شود را بپیماید.

این مسئول یادآور شد: طرح شفا یکی از آن طرح‌هایی است که با مدیریت صحیح و ابتکار عمل پژوهشگران می‌تواند اقدام بزرگ و ارزشمندی در حوزه ارتباط علم و صنعت باشد.

وی اظهار کرد: توسعه علمی و فناوری باعث می‌شود دانشگاه آزاد اسلامی از قالب صرفا آموزشی خود خارج شده و به سمت پویایی حرکت کند.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی لرستان، یکی از مهم‌ترین مزایای شهرک فناوری آزاد را اشتغال‌زایی برای پژوهشگران دانست و اضافه کرد: این طرح در آینده می‌تواند جایگزین درآمدهای حاصل از شهریه دانشجویان شده و از اتکا دانشگاه به شهریه دانشجویی بکاهد.

وی با ارائه گزارشی از روند اقدامات انجام شده در خصوص احداث شهرک فناوری آزاد واحد خرم‌آباد، گفت: پس از امکان‌سنجی اجرای طرح شفا در واحد خرم‌آباد و انتخاب سایت از بین چند سایت پیشنهادی نهایتا طرح توجیهی و نقشه‌های طرح اولیه به سازمان ارائه شد که پس از تصویب نقشه‌ها و ابلاغ به واحد مجوز کلنگ‌زنی طرح اخذ شد.

ملکی افزود: مساحت این سایت ۱۲ هکتار است که حدود یک سوم آن به طرح شفا اختصاص یافته است.