1462090451105_16.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  در یک معبد بودایی در شمال شرق پکن یک ربات صبور به ارائه نصایح معنوی برای متقاضیان می‌پردازد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا به نقل از نیویورک‌تایمز، ربات Xian’er از یک پد لمسی برای واکنش نشان دادن به سوالات یا صحبت‌های بازدیدکنندگان استفاده می‌کند.

این ربات سال گذشته به عنوان بخشی از همکاری چندین شرکت فناوری، فرهنگی و سرمایه‌گذاری چینی ساخته شد. ربات Xian’er بر مبنای یک شخصیت کتاب کُمیک(طنز) ساخته شده که توسط هنرمندان مرکز کُمیک در درون معبد طراحی شده است.

اگر از این ربات کوچک نارنجی رنگ بپرسید: معنی زندگی چیست؟ در پاسخ خواهد گفت: استاد من می‌گوید معنی زندگی این است که کمک کردن بیشتر به مردم در نهایت باعث پشت سر نهادن تلخی و به دست آوردن شادی می‌شود.

اگر به Xian’er بگوئید: من شاد نیستم، به شما خواهد گفت: اگر شما شاد نیستید، دیگران چه کاری در مورد آن می‌توانند انجام دهند؟

طراحان این ربات قصد خود را از ساخت آن نه برای تجارت که برای گسترش آموزه‌های بودا عنوان کرده‌اند.

با پیشرفت هوش مصنوعی، از ربات‌های این چنینی می‌توان برای کمک به پاسخگویی به سوالات مذهبی انسان‌ها استفاده کرد. در حال حاضر Xian’er به یک جاذبه گردشگری برای این معبد تبدیل شده است.