1462096350989_sony-contact-lens.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  شرکت سونی اولین نمونه از لنزهای چشمی با قابلیت ضبط، ذخیره و پخش مجدد تصاویر را معرفی کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از میل آنلاین، ظاهر لنز چشمی جدید شرکت سونی کاملا مشابه نمونه‌های معمولی است و کاربر برای کنترل آن تنها باید با حرکات پلک دستورات لازم را صادر کند. در این لنز شناسایی حرکات پلک‌ها توسط حسگرهای هوشمند انجام می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی لنز هوشمند سونی قابلیت حذف تصاویر سیاه هنگام پلک‌زدن است. بنابراین هنگام بازپخش، تصاویر ضبط شده به صورت پیوسته به نمایش گذاشته می‌شوند.

لنز چشمی جدید همچنین قادر است تا بدون ایجاد تداخل در فرایند طبیعی چشم، به صورت کاملا خودکار تصاویر را فوکوس کرده و کیفیت ویدئوی ضبط شده را افزایش دهد.

شرکت سونی همچنین اعلام کرد: از هفت مخترع برجسته ژاپنی برای ساخت بخش‌های دوربین، واحد پردازش بی‌سیم و بخش ذخیره اطلاعات این لنز کمک گرفته است.

سخنگوی شرکت سونی در مورد برخی از ویژگی‌های لنز چشمی هوشمند عنوان کرد: مهم‌ترین قابلیت لنز جدید، واحد تشخیص و آشکارسازی دستورات از طریق حرکات پلک‌های چشم است. محققان زمان هر پلک‌زدن را بین ۰٫۲ تا ۰٫۴ ثانیه در نظر می‌گیرند، بنابراین در صورتی که مدت بسته ماندن چشم از نیم ثانیه فراتر رود، سیستم به صورت خودکار فرمان را تشخیص می‌دهد.

وی در ادامه افزود: حسگرهای تعبیه شده در این لنز با تخمین زمان بسته بودن پلک‌ها و بر اساس داده‌های از پیش تعیین‌‎شده می‌توانند فرامین لازم را برای کنترل لنز صادر کنند.