1451635366893_112827.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  کارشناس انجمن‌های علمی دانشگاه زنجان گفت: حضور در این انجمن‌ها فرصتی برای آزمون و خطای آموخته‌های دانشجویان در رشته‌های تحصیلی است که پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند با اندوخته علمی مناسب در سطح جامعه به کار و فعالیت بپردازند.

احسان حریری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۶ انجمن علمی برای رشته‌های تحصیلی دانشگاه زنجان در دانشکده‌های مختلف آن فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه اداره این انجمن‌ها توسط خود دانشجویان صورت می‌گیرد، تصریح کرد:‌ معاونت فرهنگی دانشگاه با حمایت دانشکده‌های مختلف زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری انجمن‌ها را در حد بضاعت دانشگاه فراهم می‌کند تا دانشجویان بدون کم‌ترین هزینه‌ای بتوانند مرتبط با رشته خود در انجمن‌های علمی فعالیت داشته باشند.

حریری در خصوص زمینه فعالیت انجمن‌های علمی تاکید کرد: از جمله فعالیت‌های انجمن‌های علمی می‌توان به برگزاری همایش‌ها و جلسات علمی مرتبط با هر رشته اشاره کرد.

وی افزود:‌ با توجه به این فعالیت‌های تخصصی می‌توان اذعان کرد حضور در این انجمن‌ها فرصتی برای آزمون و خطای آموخته‌های دانشجویان در رشته‌های تحصیلی است که پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند با اندوخته علمی مناسب در سطح جامعه به کار و فعالیت بپردازند.

کارشناس انجمن‌های علمی دانشگاه زنجان درباره اهمیت ارتباط اساتید و اعضای هیات‌ علمی دانشگاه با انجمن‌های علمی، خاطرنشان کرد: ارتباط اساتید و اعضای هیات‌ علمی با دانشجویان در انجمن‌های علمی در روند فعالیت آن‌ها بسیار تاثیر مثبت داشته و به دلیل ارتباطی که بیشتر اساتید با صنعت دارند در رشته‌های مرتبط می‌توانند به تجاری شدن ایده‌های نابی که در این انجمن‌ها شکل می‌گیرد، کمک کنند.

حریری تصریح کرد: به درخواست اعضای انجمن‌ها یکی از اساتید هر گروه به عنوان استاد مشاور با انجمن‌های علمی در ارتباط مستقیم هستند و علاوه بر نظارت بر فعالیت دانشجویان و راهنمایی آن‌ها، فعالیت‌های صورت گرفته را در گروه اساتید معرفی می‌کنند.