سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: به منظور اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها مصوبه سال ۹۲، مجلس با اصلاح دو بند از مواد یک و سه این قانون را با درخواست دو فوریت آن، موافقت کرد.

 

محمد روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد تعداد ۶۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بر اساس آیین نامه مجلس، با توجه به تصویب دو فوریت این طرح، بدون فوت وقت کمیسیون آموزش و تحقیقات باید نسبت به بررسی طرح مذکور اقدام کرده و نظرات خود را درباره آن تا ۲۴ ساعت آینده به مجلس ارائه کند.
وی ادامه داد: سپس، مجلس ملزم است بلافاصله آن را در دستور کار قرار داده و با توجه به دریافت نظارت موافقان و مخالفان، تصمیم اتخاذ کند.
روشن گفت: در صورت تصویب طرح، به شورای سنجش و پذیرش دانشجو اجازه داده می شود به جای سه سال آخر متوسطه، تنها سال سوم در کنکور سال جاری و در آزمون های سال قبل به تناسب آمادگی آموزش و پرورش، اخذ امتحانات مطابق اصول سنجش و اندازه گیری همچنین به روش سراسری، نهایی و مطابق استانداردهای آموزشی برگزار شده باشد، سابقه تحصیلی را محاسبه کنند.
معاون حقوقی وزارت علوم اظهار امیدواری کرد: با توجه به فرصت باقی مانده تا برگزاری آزمون سراسری ۹۵، امیدواریم این طرح به تصویب مجلس برسد تا اضطراب از داوطلبان و خانواده های آنها مرتفع شود.