1417362006551_untitled.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با اشاره به افتتاح مرکز بین‌المللی مبادلات تجاری و فناوری در پارک گفت: با هدف تامین سرمایه برای شرکت‌های مستقر در مرکز رشد و پارک استان کرمان با کشورهای مختلفی در حال رایزنی هستیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، دکتر عباس قوام اظهار کرد: با هدف تامین سرمایه برای شرکت‌های مستقر در مرکز رشد و پارک استان کرمان علاوه بر کشور امارات متحده عربی با چهار کشور افغانستان، عراق، اتریش و ایتالیا رایزنی‌هایی در حال انجام است.

وی در خصوص مذاکرات صورت گرفته اظهار کرد: این کشورها تمایل دارند ارزش‌گذاری طرح‌ها را انجام دهند و طی مذاکراتی که با نمایندگان تجار ایرانی مقیم دبی انجام شد، توانستیم برگزاری جشنواره تجاری‌سازی فن‌آوری‌های برتر را در دبی استارت بزنیم.

قوام تصریح کرد: بیش از ۱۱۰ شرکت درخواست حضور در جشنواره را داشتند و با رایزنی‌هایی که با پارک‌های کل کشور شد، مقرر گردید شرکت‌های علاقمند در جشنواره حضور داشته و طرح‌های خود را ارائه کنند.

وی در ادامه بیان کرد: در این جشنواره سرمایه‌گذاران و بازر‌گانانی که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند به صورت رو در رو با مدیران شرکتها مذاکره کرده و در صورتی که طرح‌ها برایشان جاذبه داشته باشد، عقد قرارداد می‌کنند.

قوام در پایان با اشاره به اینکه پیش از این نیز هفت طرح جهت ارزیابی و ارزش‌گذاری ارائه شد، افزود: از این میان چهار طرح موفق به جذب سرمایه شده و در شرف عقد قرارداد هستند.