1458459881420_13950101_0532676.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کند باید فرهنگ ایثار را در جامعه گسترش دهیم و در غیر این صورت بسیاری از فعالیت‌ها به نتیجه نمی‌رسد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، سیدمهدی حسینی در چهارمین نشست سراسری دبیران کانون های علمی – فرهنگی ایثار دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در دانشگاه مازندران، اظهار کرد: کشور ایران روحیه تهاجمی ندارد و در مناسبت‌های نظامی از خود دفاع می‌کند.

وی افزود: این راهبرد برخلاف کشورهای استعماری است که حیات خود را در جنگ و تهاجم می‌دانند.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، قیام حضرت امام(ره) را موجب تقویت باور مردم دانست و خاطرنشان کرد: هم صدایی مردم در انقلاب و جنگ تحمیلی موجب پیروزی شد و این امر با ایثار اجتماعی به دست آمد.

حسینی افزود: اگر در آن زمان، حضور در جبهه‌ها یکی از امور مهم محسوب می‌شد، امروز حضور در عرصه‌های علمی، تولیدی و اجتماعی، مهم‌ترین وظیفه برای همه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع‌های فناوری هسته‌ای تصریح کرد: ارزش تلاش دانشمندان هسته‌ای کمتر از ایثارگران دوران دفاع مقدس نبود، چرا که اگر این افراد دستاوردهای هسته‌ای را برای کشورمان کسب نمی‌کردند، قدرت‌های جهان حاضر به مذاکره با ایران نبودند.

حسینی در پایان با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبری، خاطرنشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند اقدام و عمل است.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کند باید فرهنگ ایثار را در جامعه گسترش دهیم و در غیر این صورت بسیاری از فعالیت‌ها به نتیجه نمی‌رسد.