1445238116893_IMG15345222.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر بر ضرورت تدوین طرح آمایش سرزمینی و ماموریت محور کردن مراکز علمی کاربردی استان‌ها برای آموزش تاکید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید حمید جمال‌الدینی در همایش اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، که به مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران برگزار شد، گفت: استان‌ها باید تجهیزات و استادان زبده و کافی داشته باشند؛ وجود ۳۵ مؤسسه آموزشی، ۲۱ هزار دانشجو و ۲ هزار و ۳۰۰ استاد در این مراکز نشان می‌دهد که ظرفیت‌های مناسبی برای تدوین طرح آمایش سرزمینی و مأموریت محور کردن مراکز علمی کاربردی استان‌ها برای آموزش وجود دارد.

وی یادآور شد: می‌توان با افتخار و همزمان با بیستمین سال تأسیس مراکز آموزش عالی اعلام کرد که تاکنون یک هزار و ۶۸۹ دانشجو از این مراکز فارغ التحصیل شدند.

جمال‌الدینی با اشاره به ضرورت تدوین شاخص‌های ارزیابی نیروی ماهر و تعیین مقیاسی برای ارزیابی‌ها، عنوان کرد: برای هزینه اثربخشی مراکز علمی – کاربردی باید به سودهای پنهان توجه داشته و سعی کرد این سودهای پنهان به سودهای آشکار تبدیل شود.

وی با تاکید بر این‌که فقط درآمدزایی صرف از مؤسسات آموزشی مدنظر نیست، اظهار کرد: اگر در این موسسات آموزشی، امدادگران حرفه‌ای یا داوطلبان، مهارت‌های لازم را به دست آورند، این کار نوعی کسب درآمد است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر از راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی یادگیرنده با حضور ۳۰ هزار کارشناس این معاونت خبر داد و گفت: راه‌اندازی این شبکه به‌ منظور انتقال تجربه به یکدیگر ضروری است و به ارتقای این حوزه آموزشی نیز کمک می‌کند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر آموزش‌های همگانی و تخصصی را در صدر اولویت برنامه‌های معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر اعلام کرد و گفت: کاربردی کردن آموزش‌ها متناسب با نیاز جمعیت هلال‌احمر، دغدغه اصلی ما است و این هدف مهم در سایه بررسی وضع موجود، نیازسنجی و آینده پژوهی قابل دسترس خواهد بود.

توجه به اشتغال‌زایی در راس فعالیت‌های هلال‌احمر قرار گیرد

پروانه مافی، منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس هم در این مراسم گفت: از آنجاکه اشتغال اولویت و دغدغه نخست کشور قرار گرفته، بهتر است مراکز علمی کاربردی هلال احمر به واسطه هویتی که دارند اشتغال‌زایی را مورد توجه قرار دهند.

مافی با اشاره به این که مراکز علمی – کاربردی هلال‌احمر در فعالیت ۲۰ ساله خود دانش‌آموختگانی را تربیت کرده‌اند که خلاءهای موجود در جامعه را پر کنند، افزود: این دانشگاه در فعالیت‌های آینده نیز باید اولویت خود را برپایه تربیت نیروی‌های ماهر و کارآمد قرار دهد و مطمئن باشید که مجلس دهم یار و یاور هلال‌احمر خواهد بود و هر جا که این حمایت‌ها نیاز به مصوبه قانونی داشته باشد، نمایندگان آن را انجام خواهند داد.

وی از مسؤلان آموزشی هلال‌احمر خواست تا تب مدرک‌گرایی که در سایر دانشگاه‌ها وجود دارد را از مراکز علمی کاربردی هلال احمر دور کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی، خلق ارزش مشترک را نگاه محرک برای رشد موسسات آموزشی اعلام کرد و افزود: ارزش‌های اقتصادی می‌تواند به واسطه ارزش‌های اجتماعی تعریف شود و جمعیت هلال‌احمر این امکان را دارد که از طریق ارزش‌های اجتماعی که در محتوای اصلی اهداف خود قرار داده، به ارزش‌های اقتصادی برسد.