1462022568974_aliens-550x300.png

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  محققان دریافتند اکتشافات اخیر سیارات فراخورشیدی می‌تواند نشانه ای از وجود تمدن‌های پیشرفته دیگر باشد که تاکنون در نزدیکی ما وجود داشته‌اند اما ما از آنها بی اطلاع هستیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، یک مقاله جدید نشان می‌دهد با وجود اینکه شانس وجود تمدنهای پیشرفته باستانی در یک سیاره قابل سکونت به طرز حیرت انگیزی کم است، انسان اولین تمدن تکنولوژیک یا پیشرفته جهان نیست.

آدام فرانک، استاد فیزیک و نجوم دانشگاه روچستر می‌گوید: ما پس از گذشت یک مدت زمان طولانی و انجام مشاهدات بسیار، می‌دانیم که حدودا چند ستاره وجود دارد اما به طور دقیق نمی‌دانیم که کدامیک از این ستارگان دارای حیات بوده یا می‌توانند بستر مناسبی برای بوجود آمدن حیات باشند.

وی افزود: به لطف استفاده از ماهواره کپلر ناسا و انجام پژوهش‌های دیگر، ما اکنون می دانیم که تقریبا یک پنجم این ستارگان دارای سیاراتی در” مناطق قابل سکونت ” هستند. مناطق قابل سکونت به جایی گفته می‌شود که درجه حرارت آن برای زندگی مناسب است. بنابراین یکی از سه ابهام بزرگ دانشمندان در حال حاضر برطرف شده است.

از سال ۱۹۹۵ یعنی از زمان کشف اولین سیاره که دارای ستاره بوده و به دور آن می گردد تاکنون، بیش از هزار مورد مشابه یافت شده است.

دانشمندان در حال تلاش برای کشف این امر مهم هستند که کدامیک از این سیارات قابل سکونت بوده و کدام یک نشانه های حیات را در خود دارند.

سوال بزرگی که در حال حاضر مطرح است این است که این تمدن‌ها در صورت اثبات وجود، چقدر باقی خواهند ماند.

پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد که انسان در حدود ۱۰ هزار سال دارای فناوری اولیه و ابتدایی بوده است، اما دقیقا مشخص نیست که عمر تمدنهای دیگر چقدر است.

سن جهان بیش از ۱۳ میلیارد سال است. این بدان معناست که حتی اگر هزار تمدن در کهکشان ما وجود داشته باشد، با توجه به اینکه سن آنها در حدود ۱۰ هزار سال بوده است، بنابراین همه آنها به احتمال زیاد در حال حاضر منقرض شده‌اند.