1456569261243_1393127-81082680-5561554.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  با حضور معاون آموزش و ترویج سازمان استاندارد کشور تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و سازمان استاندارد کشور امضا و دفتر استانداردسازی در این دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه گلستان، دکتر نجفی نژاد رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این مراسم گفت: طی سالهای اخیر فعالیتهای کارآفرینی در دانشگاه با توجه به تأکیدات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد پیگیری مدیران دانشگاه قرار گرفته است.

وی افزد: به کمک همکاران خود در دانشگاه توانستیم اقدامات موثری را در دانشگاه انجام دهیم و از آنجایی که در حوزه منابع طبیعی و کشاورزی دانشگاه تخصصی هستیم، می‌توانیم در این زمینه فعالیتهای چشمگیری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری و هم افزایی با سازمان استاندارد بتوانیم نیازهای جامعه را برطرف کنیم.

مهندس علی اباذری معاون آموزش و ترویج سازمان استاندارد کشور نیز در ادامه گفت: با توجه به اینکه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در استان دارای سابقه علمی برجسته و از تجربه‌ای درخور توجه برخوردار است این دانشگاه برگزیده شد.

وی ابراز امیدواری کرد بتوان با همکاری این دانشگاه استانداردهای بین‌المللی را در تولیدات کشاورزی استان گلستان شاهد بود.

معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران گفت: با توجه به شعار امسال که اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، وظیفه سنگینی بر عهده سازمان ملی استاندارد گذاشته شده و به عنوان مسؤول تعیین و تدوین نشر استانداردهای ملی مکلف هستیم که همه محصولات داخلی مانند کالا و خدمات پیوست استاندارد را تعریف کنیم.

اباذری افزود: برای اینکه این مهم را عملیاتی کنیم نیازمند تعامل با مراکز علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و دانشگاهی هستیم و خوشبختانه در یک‌سال گذشته در بسیاری از دانشگاه‌ها در سراسر کشور حضور یافته و دفاتر استانداردسازی در این دانشگاه‌ها راه‌اندازی شده است.

وی اظهار کرد: راه‌اندازی این دفاتر درباره ارتقاء سطح سلامت، بهداشت و ایمنی جامعه در تدوین استانداردهای ملی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و زمینه همکاری بیشتر با مراکز علمی را فراهم کند.

معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در دیگر حوزه‌ها نیز براساس تکلیفی که شورای عالی استاندارد کشور در سال گذشته مشخص کرده وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، دستگاه‌ها مکلف شدند که دفاتر استانداردسازی برای تعیین استانداردهای مورد نیاز خود و نیازسنجی در این حوزه را راه‌اندازی کنند.

اباذری گفت: برای به روز کردن و بازنگری در استانداردها در بخش‌های اجرایی باید این دفاتر راه اندازی شود.

وی اظهار کرد: خوشبختانه موجی در بحث استانداردسازی در سطح کشور شکل گرفته که امیدواریم در پرتو این اتفاق بتوانیم به سلامت هرچه بیشتر، ایمنی بالاتر و رفاه اقتصادی بیشتر جامعه کمک کنیم.