borna ghasemi-19-5.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ‌رییس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: مزین شدن امسال به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» انتظارات را از واحدهای فناور مراکز رشد و شرکتهای دانش بنیان چند برابر کرده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا منطقه خلیج فارس، علی فتی در نشست با اعضای پارک علم و فناوری خلیج فارس، با بیان اینکه بخش اعظم اقتصاد مقاومتی به فعالیت شرکتهای دانش بنیان بر می گردد، خاطر نشان کرد: همگام با انتظارات از شرکت‌های دانش بنیان اعتبارات نیز به میزان افزایش نگاه بیشتر خواهد شد و این مستلزم حرکت بیش از پیش شماست.

وی با اشاره به هدف گذاری امسال پارک علم و فناوری هرمزگان در زمینه تولید محصولات دانش بنیان تصریح کرد: طبق این هدف‌گذاری ۱۰ محصول دانش‌بنیان جدید پس از تجاری‌سازی به بازار معرفی خواهد شد.

فتی افزود: پارک علم و فناوری هرمزگان نیز حمایت لازم را در این زمینه خواهد داشت و تلاش می‌کند تا شرکت‌های دارای محصول بدون دغدغه اقدام به عرضه محصولات‌شان کنند.

به گفته رییس پارک علم و فناوری هرمزگان، یکی از اهداف مهم شرکت‌ها باید تجاری‌سازی و صادرات محصول باشد و در این راستا پارک حمایت‌های ویژه‌ای خواهد داشت.

فتی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در پارک علم و فناوری هرمزگان برای توسعه واحدهای فناور مستقر گفت: دفتر تجاری‌سازی نیز برای رفع دغدغه واحدها راه‌اندازی شد که انتظار داریم واحدهای فناور از این ظرفیت در راستای تجاری‌سازی محصولاتشان استفاده کنند.

وی همچنین به دانش‌بنیان شدن واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد پارک علم و فناوری هرمزگان اشاره کرد و افزود: روند بررسی و ارزیابی شرکت‌ها جهت دانش‌بنیان شدن تسهیل شده و از این پس ارزیابی‌ها توسط کارگزار استانی که از سوی پارک هرمزگان حمایت شده، صورت خواهد گرفت.

رییس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: پیش‌تر بدلیل حضور مقطعی کارگزارهای شرکت‌های دانش بنیان از خارج استان زمان کافی برای ارزیابی شرکت‌ها نبود، به همین دلیل حق بسیاری از شرکت‌هایی که باید دانش‌بنیان می‌شدند، تضعییع می‌شد که خوشبختانه با این مجوز روند بررسی‌ها بهتر خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: شرکت هایی که می خواهند دانش بنیان شوند، باید الزامات مطرح شده در قانون شرکت‌های دانش بنیان را داشته باشند و این مهم از الزامات دانش بنیان شدن است.

فتی، کمبود تجهیزات آزمایشگاهی را یکی از چالش‌های پارک علم و فناوری هرمزگان عنوان کرد و افزود: استفاده از امکانات آزمایشگاهی سایر ارگان‌های دولتی و دانشگاه‌ها یکی از راه‌های برون‌رفت از این مشکل است که نیازمند همکاری است.

وی همچنین با تاکید بر حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی گفت: شرکت در نمایشگاه‌ها یکی از فرصت‌هایی است که واحدهای فناور می‌توانند محصولات خود را به بازار معرفی و نسبت به فروش آن اقدام کنند.