13783.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس بنیاد نخبگان استان سیستان و بلوچستان از برگزاری “سومین جشنواره ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران” که به همت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود، خبر داد.

مصیب پهلوانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، ضمن اعلام این خبر گفت: ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی، سومین جشنواره ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران را از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ شهریور ماه سال جاری در محل مصلی بزرگ امام خمینی (ره) با حضور مسؤولان و مدیران ارشد کشوری، علاقمندان، متخصصان و جامعه علمی کشور برگزار می‌کند.

وی ضمن اشاره به جایگاه و نقش مهم دانشگاه‌ها، سازمان‌های دولتی و مراکز علمی- پژوهشی در پیشبرد اهداف کمی و کیفی فناوری و ترویج علوم گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی،‌ عنوان کرد که شایسته است از بستر مناسب فراهم شده نهایت بهره لازم برده شود. همچنین این جشنواره فرصت بی نظیری برای تجاری سازی محصولات دانش بنیان در حوزه گیاهان دارویی است.

پهلوانی خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل‌های بی‌نظیر استان سیستان و بلوچستان در حوزه گیاهان دارویی گرمسیری و ادویه‌ای از شرکت‌های دارای محصولات حوزه فناوری گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی دعوت کرد تا با حضور در این جشنواره به ارائه آخرین دستاوردهای فناورانه و تجاری سازی شده خود بپردازند.

رییس بنیاد نخبگان استان تصریح کرد: افراد علاقمند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرسreg.chtm.isti.ir و یا سایت بنیاد نخبگان استان sb.bmn.ir مراجعه کنند.