سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری ۳۰ نشست تخصصی درباره اندیشه شهید مطهری در ۳۰ دانشگاه کشور به مناسب هفته معلم و استاد خبر داد.

فضل الله ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اداره کل فرهنگی به نمایندگی از وزارت علوم در بنیاد شهید مطهری عضویت دارد و به طور مداوم در جلسات این بنیاد شرکت می‌کند. بر این اساس، همه ساله برنامه های مختلفی به مناسبت هفته گرامیداشت شهید مطهری در دانشگاه ها برگزار می شود.
وی افزود: از جمله این فعالیت‌ها می توان به برگزاری نشست های علمی، کرسی های آزاد اندیشی، توزیع و معرفی آثار شهید مطهری و برپایی نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی_هنری در دانشگاه‌های مختلف اشاره کرد.
ایرجی کجوری بیان کرد: امسال در آستانه سی و هفتمین سالگرد شهادت استاد مطهری، اداره کل فرهنگی و اجتماعی با همکاری و مدیریت دانشگاه ها بیش از ۳۰ نشست تخصصی با موضوع اندیشه این شهید راه علم، برنامه ریزی کرد که از ۱۲ اردیبهشت به مدت یک هفته اجرا می شود.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم مخاطب اصلی این نشست ها را دانشجویان عنوان کرد و اظهار داشت: این جلسات که تعدادشان نسبت به سال قبل دو برابر شده به طور متوازن در مناطق مختلف دانشگاهی و با به کارگیری استادان و پژوهشگران برگزار می شود.
وی از برگزاری برخی جشنواره‌های منطقه ای توسط دانشگاهها خبر داد و گفت: جشنواره‌های منطقه‌ای قرآن و عترت دانشجویان از ۱۲ تا ۲۳ اردیبهشت ماه به میزبانی دانشگاه‌های حکیم سبزواری، کاشان، خلیج فارس، تربیت مدرس و زنجان برگزار می شود. علاوه بر این؛ دانشجویان در مسابقات قرآن دانشجویی شاهد در روزهای ۲۲ و ۲۳ ماه جاری در مشهد مقدس به رقابت می پردازند.
ایرجی کجوری ادامه داد: مسابقات نهایی قرآن کریم و عترت دانشجویان دانشگاه‌های دولتی که به مرحله پایانی راه یافتند اواسط شهریورماه در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره اردوهای رضوی دانشجویی توضیح داد: این اردوها در اردیبهشت رونق بسیاری دارد و گروههای مختلف دانشجویی به مشهد مقدس و زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع) مشرف می شوند.