IMG17562561.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که در دنیای کنونی روش تحقیقات منفرد تاثیر چندانی ندارد و دنیا به سمت تحقیقات جمعی و شبکه‌ای ملی و بین‌المللی سوق یافته است، گفت: طرح شتابگر ملی که یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین طرح‌های تحقیقاتی و علمی کشورمان است، با رویکرد شبکه‌ای و بین‌المللی در حال پیگیری است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر وحید احمدی با حضور در هشتمین همایش سالانه کاربران چشمه نور ایران که در محل پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد، از واحدهای فناور و دانش‌بنیان این پارک بازدید و روند فعالیت‌های انجام شده از سوی محققان و نخبگان جوان را از نزدیک مشاهده کرد.

وی در جمع محققان، پژوهشگران و کاربران هشتمین همایش کاربران چشمه نور ایران اظهار کرد: حضور محققان مختلف از کشورهایی مانند ایتالیا، فرانسه، آلمان و ترکیه در این دوره از همایش، بسیار ارزشمند بوده و بیانگر آن است که در ارتباطات بین‌المللی از جایگاه قابل قبولی برخوردار هستیم.

وی افزود: در دنیای کنونی که تغییرات بزرگی در کشورهای پیشرفته شکل گرفته است، روش تحقیقات منفرد تاثیر چندانی ندارد و دنیا به سمت تحقیقات جمعی و شبکه‌ای ملی و بین‌المللی سوق یافته است.

دکتر احمدی در ادامه گفت: برای اثرگذاری بین‌المللی نمی‌توان به صورت انفرادی کار کرد و این روش تنها شاید در قالب نوشتن مقالات یا کتاب کاربرد داشته باشد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود، طرح شتابگر ملی را یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین طرح‌های تحقیقاتی و علمی کشور دانست و گفت: این طرح هم با این رویکرد شبکه‌ای و بین‌المللی مورد تائید مجموعه سیاستگذاران کشور است و دولت و مجلس برای تأثیرگذاری در صحنه بین‌المللی از این رویکرد حمایت می‌کنند.

وی یادآور شد: طرح شتابگر ملی ایران هم از لحاظ تقویت ارتباطات بین‌المللی و هم شبکه‌سازی و تقویت ارتباط متخصصان داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دکتر احمدی با اشاره به جایگاه علمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان گفت: خوشبختانه دولت نیز با وجود تمام مشکلات اعتباری، با اراده محکم به دنبال پیشبرد این مسیر است.

بر اساس این گزارش، این همایش دو روزه علمی و پژوهشی که در حوزه تحقیق و توسعه طرح‌های شتابگر و چشمه نور ایران برنامه‌ریزی شده، با هدف بهبود روند اجرایی امور مورد نظر در طرح شتابگر ملی ایران در پارک علم و فناوری استان قزوین برگزار شد.