29-227.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از پذیرش ۵۱ هزار و ۶۴۱ داوطلب به عنوان معرفی شدگان نهایی آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از ثبت‌نام ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ خبر داد و گفت: در این آزمون در ۷ گروه آموزشی و در ۷۷ کد رشته امتحانی در روز جمعه ۱۴ اسفند سال ۹۴ در ۵۴ شهرستان برگزار شد، ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ داوطلب در جلسه حاضر شدند.

وی در مورد انتشار نتیجه اولیه آزمون مذکور اظهار کرد: نتیجه اولیه آزمون کلیه‌ داوطلبان حاضر در جلسه به صورت کارنامه تنظیم شد و کارنامه مذکور از روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۹۵ روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.

همچنین روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ماه دفترچه راهنمای انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس متقاضیان قرار گرفت و هر داوطلب ضرورت داشت پس از مطالعه دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته محل اقدام کند.

از تعداد ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ داوطلب ۱۲۲ هزار و ۹۳۶ داوطلب دارای نمره کل تراز نهایی مثبت (یک و بالاتر) بودند که برابر ضوابط منحصرا به این داوطلبان اجازه انتخاب رشته داده شد.

انتخاب رشته ۱۰۹هزار و ۳۱۲ داوطلب در آزمون دکتری

توکلی در ادامه از انتخاب رشته ۱۰۹ هزار و ۳۱۲ داوطلب در آزمون دکتری خبر داد و گفت:‌نتیجه بررسی وضعیت داوطلبان در کد رشته محل‌های انتخابی با توجه به حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه و موسسات به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه کلیه داوطلبان مذکور از عصر پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

وی افزود: از ۱۰۹ هزار و ۳۱۲ داوطلب انتخاب رشته کننده با توجه به نمره حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو، ۵۱ هزار و ۶۴۱ نفر به عنوان معرفی شدگان در یک یا چند کد رشته محل حد نصاب نمره کل تراز نهایی لازم را داشتند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد شرکت داوطلبان در مراحل ارزیابی تخصصی توضیح داد: برای شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی کد رشته محل یا کد رشته محل های دانشگاه‌ها وموسسات آموزش عالی ذی‌ربط مقرر شد تا معرفی شدگان برابر برنامه زمانی دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی مربوط با همراه داشتن مدارک لازم در مراحل ارزیابی تخصصی دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی ذی‌ربط شرکت کنند.

وی ادامه داد: اطلاعیه‌ی هر یک از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که ملاک شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی است نیز از عصر پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

همچنین هر یک از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نسبت به درج اطلاعیه‌ مربوط به موسسه خود از طریق سایت اطلاع رسانی خود نیز اقدام کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان تاکید کرد: فقط داوطلبانی می‌توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای ارزیابی تخصصی اقدام کنند که کد رشته محل مذکور را در زمان انتخاب رشته انتخاب نموده و حد نصاب نمره علمی اعلام شده را برای کد رشته محل مورد نظر مطابق کارنامه کسب کرده باشند.