1461993430884_1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  یک لباس جادویی الهام گرفته از تحقیقات ناسا بر روی لباس ضد جاذبه قابل تورم از جان مادران تازه وضع‌ حمل کرده حفاظت خواهد کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، این لباس جادویی به مادران کمک خواهد کرد تا در مقابل خونریزی پس از زایمان در کشورهای در حال توسعه دوام بیاورند.

این لباس ابتدا توسط شرکت Zoex در کالیفرنیا برای مناسب سازی لباس‌های فشار به منطور درمان شوک و خونریزی مادران تازه تولید شد. این شرکت، پوشاک مذکور را با استفاده از یک فرآیند فشرده‌سازی ارتجاعی ساده به شکل یک نسخه غیرپنوماتیک تغییر داد زیرا به فشار با قدرت مورد استفاده در نسخه‌های نظامی و هوانوردی نیاز نبود.

بر اساس یک تحقیق جدید مرکز تحقیقات ایمز ناسا و سایر محققان، این پوشاک جان ۱۳ نفر از ۱۴ بیمار پاکستانی را که در شوک ناشی از خونریزی شدید بودند، نجات داد.

تحقیقات دیگر در مصر و نیجریه نشان داد که این لباس جادویی هم خونریزی شدید و هم مرگ‌ومیر ناشی از خونریزی بعد از زایمان را تا ۵۰ درصد کاهش داد.

در سال ۲۰۱۲ سازمان جهانی بهداست و فدراسیون بین‌المللی متخصصان زنان و زایمان تصمیم گرفتند تا بطور رسمی استفاده از این دستگاه را برای درمان خونریزی بعد از زایمان پیشنهاد کنند.

از آن زمان تاکنون ۲۰ کشور یک نسخه کم هزینه از پوشاک فشار موسوم به “LifeWrap” را خریداری کرده‌اند که برای زنان دچار خونریزی پس از زایمان مورد استفاده است.

اخیرا دانشمندان به آموزش پزشکان بدون مرز و صلیب سرخ کانادا برای استفاده از این پوشاک در کشورهای ابولا زده در آفریقا پرداخته‌اند. “LifeWrap” همچنین برای آمبولانس‌ها در شرق تیمور و آن‌هایی که در مناطق روستایی تانزانیا استفاده می‌شوند، ارائه شده است.

سالانه حداقل ۷۰ هزار زن در اثر خونریزی بعد از زایمان در کشورهای کمتر توسعه یافته از دنیا می‌روند.