سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت‌نام ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب در آزمون ارشد ناپیوسته ۹۵ خبر داد.

 

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آزمون ورودی دوره‌های ارشد ناپبیوسته ۹۵ برای پذیرش دانشجو در ۱۴۳ کد رشته امتحانی و در ۶ گروه آزمایشی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: ثبت‌نام برای شرکت در ۱۳۶ کد رشته امتحانی در آذرماه ۹۴ از طریق پایگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام شده و برای ۷ رشته امتحانی دیگر نیز به طور جداگانه توسط دستگاه‌های اجرایی زیربط و با هماهنگی سازمان سنجش انجام می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش بیان کرد: تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۳ داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کردند که این آمار نسبت به سال گذشته رشد نزولی داشته، همچنین از این تعداد ۴۸۱ هزار نفر زن و ۳۸۸ هزار و ۶۳۵ نفر مرد هستند.
توکلی اظهار داشت: از تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب، ۶۱ هزار و ۵۰۳ نفر علاقمندی خود را برای شرکت در کد رشته امتحانی دوم اعلام کرده اند.
وی با اشاره به اینکه دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون از سوی داوطلبان الزامی است، افزود: برای داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول علاقمندی خود را برای شرکت در کد رشته امتحانی دوم اعلام کرده‌اند ۲ کارت جداگانه صادر شده است.
مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: کارت و برگه راهنمای شرکت در آزمون از روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه بر روی سامانه سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان از تاریخ ۱۵ اردیبهشت می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
توکلی تصریح کرد: آزمون ورودی ارشد ناپیوسته ۹۵، همچنین اولین مرحله بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی روز پنج‌شنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: نتایج اولیه این آزمون در نیمه دوم خرداد ۹۵ منتشر می شود، همچنین اطلاعیه معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته‌ محل‌های بورسیه، تاریخ و زمان آزمون مرحله دوم اول تیر ماه اعلام می‌شود.