1440573460038_download (4).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اصفهان گفت: آفت امروز دانشگاه‌ها تعداد بالای مقالات نیست، بلکه مقالات بی‌کیفیت و بی‌هدف است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، امیر رحیمی در دومین کنفرانس ملی علوم پروتئینی که در دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: رشد چنین همایش‌های تخصصی با پرهیز از برگزاری همایش‌های عمومی باعث می‌شود منافع بیشتری برای کشور داشته باشد.

وی افزود: با توجه به محورهای همایش امیدوارم این همایش به سمتی برود که منجر به همکاری بین دانشگاهی شود.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اصفهان با اشاره به آفت در دانشگاه‌ها، گفت: آفت امروز دانشگاه‌ها تعداد بالای مقالات نیست، بلکه مقالات بی‌کیفیت و بی‌هدف است. باید این را نکته را در نظر بگیریم که مقالات اصیل که لزوماً حمایتی از بیرون ندارند باعث افتخار دانشگاه خواهد بود.

رحیمی با بیان اینکه نباید به دنبال مسایلی باشیم که ۴۰ سال گذشته در دنیا حل شده است، اضافه کرد: صنعت که البته به زعم من کارخانه است نه صنعت، ما را متهم به ضعف می‌کند اما اعتقاد دارم که باید دانشگاه توانمندی‌اش را نشان دهد تا رویکرد جامعه و صنعت نسبت به دانشگاه تغییر کند.

وی با بیان اینکه تولید علم چه به صورت مقاله و یا دانش فنی وظیفه اصلی ماست، ادامه داد: اگر دانشگاه توانمندی‌اش را بر این تغییر نگرش نگذارد، پس نباید اصرار کنیم که دید جامعه و صنعت عوض شود.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اصفهان با بیان اینکه این همایش به همت دانشکده علوم و فناوری‌های نوین و دانشکده شیمی برگزارشده، افزود: جوانی دانشکده علوم و فناوری‌های نوین موجب شده که تعداد هیئت‌علمی کمی را نیز داشته باشد، اما همین تعداد نیز جزء افتخارات دانشگاه اصفهان محسوب می‌شوند و چشم امید ما برای انجام تحقیقات کاربردی و ایجاد حلقه ارتباط دانشگاه با بیرون به حساب می‌آید.