111-20.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه لرستان گفت: به سمت ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش مهارت دانشجویان در دانشگاه‌ها حرکت کنیم.

دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، در این رابطه اظهار کرد: طی ۸ سال اخیر در کل دانشگاه‌های کشور شاهد یک رشد کمی نامتوازن در برخی رشته‌ها بودیم که هم‌اکنون سیاست وزارت علوم این است که رشد کمی را متوازن کند.

وی ادامه داد: سیاستی که دانشگاه لرستان در افق ۱۰ ساله راهبری می‌کند براساس آمایش آموزش عالی استان، منطقه و کشور بوده تا به سمت ایجاد رشته جدید برود.

عزیزی اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید یک پوست‌اندازی و تغییر ماهیت به سمت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین داشته باشند تا محصول‌شان (فارغ‌التحصیلان)، کارآفرین باشد تا بتواند شغل ایجاد کند نه اینکه فارغ‌التحصیل بیکار تولید کنند.

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: در برخی رشته‌های موجود فارغ‌التحصیل بیکار داریم و در برخی رشته‌ها پذیرش‌ها زیر ۱۰ نفر است که ضرورت دارد این وضعیت ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه باید به سمت ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای و نسل سوم حرکت کنیم، یادآور شد: با حفظ وضع موجود باید به سمت ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش مهارت دانشجویان پیش رویم.