6-4.jpeg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال فارغ التحصیلان جهاددانشگاهی برنامه‌ها و سیاست‌های این سازمان را تشریح کرد.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

سازمان تجاری سازی اشتغال فارغ التحصیلان جهاددانشگاهی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه یزد، دکتر “محمدرضا پورعابدی” در سیزدهمین گردهمایی این سازمان در یزد با اشاره به روند تکوین این سازمان، گفت: این روند شامل راه‌اندازی سازمان و شناسایی مسیر و برنامه‌ریزی برای شروع و توسعه فعالیت،‌ دوره تثبیت فعالیت‌ها و راه‌اندازی و توسعه شعب و مرحله بازنگری مجدد فعالیت‌ها و تهیه و اجرای برنامه های میان مدت و بلند مدت و نیز طراحی مجدد ساختار سازمانی براساس برنامه‌های مصوب در جهت بهره‌برداری از ایده‌ها و تجارب دوره‌ها به حوزه‌های جدید فعالیت بوده است.

وی از مهمترین تغییر و تحولات انجام شده در این سازمان را تکمیل و توسعه فعالیت و محوریت سازمان، ‌تجمیع فعالیت‌های حوزه اشتغال،‌ تغییر ساختاری برای حمایت از تجاری‌سازی در جهاددانشگاهی، ‌تشکیل شورای گسترش و نظارت بر تشکیل شرکت‌ها و موسسات،‌ پارک‌ها و مراکز رشد برشمرد.

پورعابدی در ادامه نیز ضمن تشریح تشکیلات سازمان تجاری سازی، گفت: سازمان در این ساختار کوچک‌تر شده است و در این ساختار، واگذاری شعب سازمان در استانها نیز زیر نظر رئیس واحد گذاشته شده و علاوه بر استان‌ها در واحدهای پژوهشی نیز امکان ایجاد دفتر تجاری سازی ایجاد شده است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش ماموریت‌های محوله به سازمان در نقشه جامع علمی کشور را شامل “ساماندهی نظام هدایت شغلی و توانمندسازی دانش آموختگان در حوزه‌های منتخب با حمایت، پشتیبانی و هماهنگی مراجع ذیربط” و “ارتقای فرهنگ کارآفرینی در جامعه، خودباوری و ترویج الگوهای موفق علمی و رفتاری با تأکید بر جامعه دانشگاهی کشور” ذکر کرد.

پورعابدی در ادامه به برخی فعالیت‌های صورت گرفته در سازمان اشاره و از آن جمله ارائه طرح‌های “طراحی و تدوین هدایت شغلی دانشجویان و دانش آموختگان” و “آسیب شناسی و شناسایی فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی ۲۰ رشته تحصیلی دانشگاهی” به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را بیان کرد.

وی از برنامه‌های آتی این سازمان نیز به ارائه دو طرح ملی ارائه شده به سازمان مدیریت، تدوین نقشه راه فعالیت انجام دو مأموریت محوله ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور و انجام فعالیت‌های تخصصی در زمینه کارآفرینی در فناوری‌های نرم فرهنگی اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پوشش دو پارک علم و فناوری مشتمل بر ۷۶ شرکت مستقر در آنها و ۲۱ مرکز رشد، گفت: مجموعاً ۴۵۰ شرکت در پارک‌ها و مراکز رشد جهاد دانشگاهی استقرار دارند که ۷۰ مورد آنها شرکت‌های دانش بنیان هستند.

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ التحصیلان جهاددانشگاهی در پایان نیز برناه‌های آتی این سازمان در حوزه پارک ها و مراکز رشد را تشریح کرد و از آن جمله به پیگیری ایجاد صندوق پژوهش و فناوری، راه‌اندازی مراکز رشد و پارک فناوری‎‎های نرم و هویت‌ساز، راه اندازی فن بازار منطقه ای در ۱۳ استان کشور و تحلیل و بررسی جهت راه‌اندازی مراکز شکوفایی و شتاب‌دهندگان کسب و کار اشاره کرد.