محمد یزدی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: رسالت حوزه علمیه قم در کنار تعلیم و تعلم و خدا‌شناسی، مراقبت از حاکمیت ولایت فقیه و حفظ نظام است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله محمد یزدی چهارشنبه شب در سی وششمین جلسه از دور هفتم مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد به هدف از بعثت انبیاء اشاره کرد و گفت: اولین مسئله خدا‌شناسی است و باید بدانیم که جهان به این عظمت بی‌خود آفریده نشده، بلکه خالق آن بی‌همتا رب و مربی و تربیت کننده است.

وی بیان داشت: آیات زیادی در مورد معرفت به خدا وجود دارد و به انسان تذکر می‌دهد که آنچه در درون و بیرون تو هست همه نشانه و دلیل بر حقانیت خدا است و انسان نباید از این آیات و نشانه‌های مهم غفلت کند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: بنابراین از جمله اهداف بعثت انبیاء معرفت به خدا، خود، تذکیه و رسیدن به کمالات نفسانی و بعد تعلم و یادگیری است.

وی با بیان اینکه انسان باید ابتدا خود را از همه آلودگی پاک کند و بداند که ارزش انسان خیلی زیاد است گفت: علم بدون تذکیه ارزشی ندارد؛ عالم زمانی موثر خواهد بود که بتواند علم و تذکیه را با هم داشته باشد.

آیت الله یزدی بیان داشت: اگر در کنار علم، خدا و تذکیه نباشد، یک سری فضیلت‌های ظاهری است، خیلی مهم و مرجع تقلید شویم و فتواهای بدون دلیل داده‌ایم و بعد فهمیدم اشتباه فتوا داده‌ایم.

وی با بیان اینکه رسالت حووزیان سنگین است و آن هدایت جامعه است، گفت: حوزه مرکب از بخش‌های‌هایی مانند مراجع، اساتید و طلاب است و نمانیدگان در بخش دوم و سوم هستند و از حوزه انتظاراتی دارد و آن هم حاکمیت ولایت فقیه بعد از سرنگونی رژیم شاهنشاهی است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب، نظامی بر پایه مبانی دینی و ارزشی و اسلامی و ولایت فقیه در این کشور حاکم شده است، این حاکمیت را حوزه باید حفظ و نگهبانی کند، اول آن را بشناسد ولایت فقیه و حاکمیت را و بعد آن را در جامعه تبلیغ کند.

رهبر معظم انقلاب نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور داده‌اند

وی به بیانات رهبر انقلاب در مورد انقلابی بودن حوزه اشاره کرد و ابراز داشت: انقلابی بودن به معنای این است که انقلابی رژیمی را سرنگون کرده است و بعد از آن حاکمیت حکومت اسلامی که امام راحل در نجف اشرف تدریس کردند در کشور حاکم شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: خود امام راحل ده سال عهده دار این حکومت و رهبری جامعه اسلامی بودند و بعد از ایشان، مقام معظم رهبری عهده دار حاکمیت جامعه و نظام اسلامی شدند و تا به امروز با تدبیر، شجاعت، دشمن‌شناسی و مدیریت نظام را از همه مشکلات به سلامت عبور دادند.

وی افزود: انقلابی بودن، یعنی حفظ و حراست حاکمیت ولایت فقیه از توطئه‌های دشمن، به فرموده رهبر انقلاب، دشمن به دنبال از بین بردن حاکمیت اسلام، قرآن و لایت فقیه است و تنها به دنبال این نیست که چرا بمب هسته‌ای، سپاه و نیروی زمینی دارید و چرا می‌خواهید استقلال فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی داشته باشید.

آیت الله یزدی گفت: رسالت حوزویان در درجه اول حراست و مرزبانی از حاکمیت اسلام و ولایت فقیه و در درجه بعدی ترویج و تبلیغ آن در جامعه است.

وی بیان داشت: باید از فکر و اندیشه طلاب نسبت به مسئله ولایت فقیه و حاکمیت آن و آینده حوزه و نظام مراقبت کرد و به مبانی حاکمیت و ریشه ولایت فقیه را به طلاب شناساند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: رسالت حوزه علمیه قم در کنار تعلیم و تعلم و خدا‌شناسی، مراقبت از حاکمیت ولایت فقیه و حفظ نظام است، اگر در کلاس درس و یا در هر جلسه‌ای هستیم، وظیفه داریم، حاکمیت ولایت فقیه را به دیگران معرفی کنیم.