186319815.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات از دانش آموختگی ۶۵۰۰ دانشجوی واحد علوم و تحقیقات در سال گذشته خبر داد و افزود: در سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ جلسه مشاوره دانشجویی برای کمک به دانشجویان برگزار شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر کرم الله دانش فرد معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات به مهمترین اتفاقات فرهنگی این دانشگاه در سال گذشته اشاره کرد و گفت : فعالیت های فرهنگی مقوله ای پیچیده و در برگیرنده ی ابعاد گوناگون هستند و چون خروجی این فعالیت ها در بلند مدت مشخص می شود ارزیابی نتایج آنها مشکل است .

وی با بیان اینکه منابع مالی در دانشگاه از چالش های فعالیت های فرهنگی در واحد علوم و تحقیقات است گفت : سعی بر آن است با صیانت از شهریه دانشجویان ، هزینه های فرهنگی با حساسیت و بیشترین بهره وری صرف شود .

به گفته ی این مقام مسئول ، تقویت کانون ها و نشریات دانشجویی به طور اعم و عمومیت دادن فعالیت های دانشجویی در تمام زمینه ها از رئوس برنامه های قابل توجه این معاونت خواهد بود . همچنین در سال جدید بیش از پیش در ارتقا کیفیت خدمات دانشجویی ، برگزاری اردوهای فرهنگی و علمی ، رفاه دانشجویی و تسریع در ارائه ی خدمات دانشجویی کوشش می شود .

معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات از راه اندازی و فعالیت ۲۰ کانون و ۱۵ نشریه دانشجویی طی ۲ سال گذشته خبر داد و اظهار کرد : برای ارتقا سطح کمی و کیفی فعالیت این کانون ها و نشریات بر آن هستیم بیش از گذشته به پشتیبانی سازمانی و مالی در این حوزه پرداخته شود .

دکتر دانش فرد گفت : با بهره برداری کامل از مسجد امام علی (ع) و مرکز اسلامی پیامبر اعظم (ص) در این دانشگاه ، دانشجویان ، اساتید ، کارکنان و حتی مردم منطقه از مکانی متمرکز برای فعالیتهای مذهبی و فرهنگی برخوردار شده اند.

وی به برپایی مراسم با شکوه عزاداری در دهه اول محرم و استقبال مردم منطقه حصارک از این برنامه اشاره کرد و ادامه داد: مراسم مذهبی چون شب های احیاء با حضور روزه داران در مرکز اسلامی پیامبر اعظم (ص)، برگزاری جشن بزرگ انقلاب با حضور ۲هزار نفر ، برپایی غرفه های فرهنگی ، اجتماعی در سطح واحد ، برپایی بزرگترین نمایشگاه هفته دفاع مقدس شهر تهران «ذوالفقار» ، دومین کنگره الگوهای جاودانه، اسوه های صبر ، تکمیل یادمان شهدای گمنام دفاع مقدس از اهم برنامه های این معاونت درسال ۹۴ بوده است .

دکتر دانش فرد به برگزاری همایش شمیم ایثار با توجه به نامگذاری سال گذشته در دانشگاه آزاد اشاره و اضافه کرد : با توجه به دو شهید مدافع حرم واحد علوم و تحقیقات سعی بر این بوده است تا مراسمی درخور شان و با هدف بزرگداشت این شهیدان برپا شود .

وی به سایر فعالیت های این معاونت در حوزه های علمی ، فرهنگی چون هفته کتاب دانشگاه ازاد اسلامی و تجلیل از کتابداران ، کتابخوانان ، همایش جایزه ی کتاب سال ابن سینای دانشگاه آزاد اشاره کرد .

دکتر دانش فرد با اشاره به اختلاط حوزه های فرهنگی و دانشجویی طی چند ماهه اخیر افزود : در حوزه های فرهنگی شاهد خلاقیت و پیچیدگی فعالیت ها و در حوزه دانشجویی با حجم وسیعی از کارهای روزمره و ضروری مواجه هستیم اما اختلاط این دو حوزه موجب افزایش بهره وری از ظرفیت های این معاونت شده است .

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات مهمترین اولویت سال ۹۵ را ارتقا و تقویت حضو اساتید وکارکنان واحد در برنامه های فرهنگی دانست و اظهار داشت: در سال جدید اساتید و کارکنان به عنوان دو بازوی مهم فرهنگی تقویت و ساماندهی می شوند .

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، وی از راه اندازی ۷ طرح اساتید مشاور به عنوان یکی دیگر از طرح های موفق فرهنگی یاد کرد و گفت : تا امروز ۱۰۰ استاد در طرح استاد مشاور ستاد شاهد و ایثارگران شرکت کرده و تعداد زیادی از دانشجویان شاهد نیز تحت پوشش خدمات علمی و آموزشی این اساتید قرار گرفته اند .