IMAGE634297574365690000.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر گروه آناتومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عنوان کرد: تعداد اعضای هیات علمی درعلوم تشریح باید گسترش یابد تا مشکلات گروه آموزشی در این رشته مرتفع شود.

جذب اعضای هیات علمی در علوم تشریح

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر غلامرضا حسن‌زاده در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره سراسری علوم تشریحی ایران که ۱۵ الی ۱۷ اردیبهشت در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد، با بیان این مطلب گفت: باید رشته‌ها آناتومی از قبیل کالبد شناسی، بافت شناسی و جنین شناسی در دانشگاه‌ها تقویت شود و اعضای هیات علمی این گروه در دانشگاه‌های علوم پزشکی افزایش یابد.

مدیر گروه آناتومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزود: در مقطع علوم پایه بیشترین واحد درسی دانشجویان در گروه آناتومی است حتی در سایر دانشکده‌های پزشکی از جمله توانبخشی و دندانپزشکی نیز آناتومی بیشترین واحد درسی دانشجویان را تشکیل می‌دهد زیرا شناخت ساختمان بدن از مهمترین دروسی است که تمام پزشکان باید نسبت به آن آگاه باشند.

وی یادآور شد: باید درصد اعضای هیات علمی، واحدهای درسی و پژوهش دانشجویان در رشته آناتومی در یک نسبت متعادل باشد که متاسفانه این نسبت در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود ندارد و این بحثی است که در این کنگره مورد بررسی و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

حسن‌زاده با بیان این که دانشجویان باید در بخشهای مختلف علوم تشریح توانمند شوند، خاطرنشان کرد: باید به تعداد کافی اعضای هیات علمی وارد کنیم تا مشکلات گروه آموزشی در این رشته مرتفع شود.

دوازدهمین کنگره سراسری علوم تشریحی ایران ۵ تا ۱۷ اردیبهشت در سالن امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود و

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت به سایت کنگره به نشانی www.isasc2016.ir مراجعه کنند تا در این هم اندیشی بزرگ حضور داشته باشند و از آخرین دستاوردهای این حوزه آگاه شوند.