1444811897102_showpic.php.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه سمنان گفت: طی دو سال اخیر ۱۴۲ ثبت اختراع از سوی شرکتهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان صورت گرفته است که برخی از آنها تأییدیه علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران را اخذ کرده‌اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا منطقه سمنان، عباس هنربخش رئوف با اشاره به فعالیتهای علمی پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان اظهار کرد: از ۲۱۰ واحد فناور پذیرش شده در این پارک، ۱۷ شرکت موفق به اخذ مجوز دانش بنیان شده اند.

وی افزود: از میان ۶۵ شرکت فناور که در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر بوده‌اند، تاکنون ۳۵ شرکت مراحل رشد خود را طی کرده و از حمایت مرکز رشد این پارک خارج شده‌اند.

رییس دانشگاه سمنان رشد چاپ کتاب را از دیگر موفقیتهای بدست آمده در دو سال گذشته عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در این مدت بیش از ۷۵ عنوان کتاب توسط اعضای هیات علمی این دانشگاه تالیف و ترجمه شده و به چاپ رسیده که رشد حدود ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

هنر بخش رئوف تعداد دانشجویان این دانشگاه را حدود ۱۶ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد حدود ۳۰ درصد در دوره تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیلند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اسناد راهبردی وزارت علوم و دانشگاه، در این دوره بجای افزایش کمی بیشتر ارتقای کیفی با ساماندهی آموزش عالی مورد هدف بوده است.