1461391835193_abdolvahed mirzazadeh-4.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه علم و فرهنگ با بیان این‌که اولین مرکز وب پژوهی کشور در این دانشگاه راه‌اندازی شد، گفت: این مرکز با هدف تجاری‌سازی پژوهش‌های انجام شده در حوزه وب راه‌اندازی شده و از تمامی پژوهشگران این حوزه و مقالات کارشده در زمینه وب حمایت می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار پژوهشی ایسنا، دکتر محمد ایمانی خوشخو در دومین کنفرانس وب پژوهی کشور که امروز در سالن کاظم آشتیانی برگزار شد، برپایی چنین برنامه‌هایی را زمینه‌ای برای افزایش اعتبار علمی دانشگاه دانست و افزود: دانشگاه علم و فرهنگ در مسیر نیل به دانشگاه نسل سوم و کارآفرین، توجه به نیازهای کشور و پاسخگویی به این نیازها را که وب پژوهی از جمله این نیازها است، مورد توجه ویژه قرار داده و دراین مسیر گام‌های موثری برداشته شده است؛ به طوری که برگزاری چنین کنفرانس‌هایی امروزه به اعتبار علمی دانشگاه بیش از پیش افزوده است.

وی تصریح کرد: امروزه فناوری به عنوان محور توسعه بسیاری از کشورها در نظر گرفته شده است، در این میان فناوری اطلاعات به علت حوزه وسیع کاربرد و قابلیت ایجاد ارزش افزوده فراوان در حوزه‌های مختلف اعم از اقتصادی،‌ اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و صنعتی به یک شاخه بدل شده است، به طوری که یک پیشران توسعه محسوب می‌شود.

دکتر ایمانی خوشخو به جایگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در چشم‌انداز ۱۴۰۴ کشور اشاره کرد و گفت: اهداف سند چشم‌انداز در خصوص ویژگی‌های جامعه ایرانی در افق ۱۴۰۴، از ایران اسلامی به عنوان کشوری توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه یاد می‌کند.

وی ادامه داد: در چشم‌انداز بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در ۱۴۰۴، دستیابی به جایگاه ممتاز ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح منطقه به عنوان نیروی پیش برنده توسعه ملی دانش پایه و فراهم کننده فرصت‌های امن و عادلانه اقتصادی – علمی و فرهنگی برای همه ایرانیان تاکید می‌شود.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ به مهمترین هدف راه‌اندازی اولین مرکز وب پژوهی کشور در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: این مرکز به منظور حمایت از ایده‌های جدید و تجاری‌سازی پژوهش‌های انجام شده در حوزه وب و حمایت از مقالاتی که جنبه کاربردی دارند، راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از فعالیتهای این مرکز اتصال تمامی پژوهشگران فعال در حوزه وب پژوهی به یکدیگر است.

دکتر ایمانی خوشخو خاطرنشان کرد: از آنجا که وب به عنوان عرصه بروز و ظهور فناوری اطلاعات جایگاه ویژه‌ای در توسعه فناوری و اطلاعات دارد، امیدواریم کنفرانس وب پژوهی گامی موثر در حرکت رو به جلوی جامعه دانشگاهی به شمار رود.