تسلیمی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قائم مقام وزیر علوم اعلام کرد: کارگروه‌هایی در راستای سند توسعه آموزش عالی فعالیت خود را آغاز کرده اند و نتایجی را که به دست می آورند در یک روند تکمیلی مورد استفاده قرار خواهند داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، نهمین نشست هم اندیشی مدیران وزارت علوم به ریاست محمد سعید تسلیمی قائم مقام وزیر علوم و با حضور معاونان فرهنگی، اجتماعی و حقوقی و امور مجلس، قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل، روسای مراکز  و مدیران کل این وزارت در سالن شهدای جهاد علمی برگزار شد.

وی در این نشست ضمن اشاره به اینکه ساماندهی آموزش عالی به صورت جدی در وزارت علوم آغاز شده است، بر ضرورت شناخت وضعیت موجود آموزش عالی تاکید کرد.

قائم مقام وزیر علوم افزود: باید شاخص های آماری استاندارد بین المللی در هر حوزه فعالیت آموزش عالی استخراج و بومی سازی شوند و سپس فاصله ما با هر کدام از این استانداردها مشخص و نهایتا برنامه اجرایی برای رسیدن به استاندارد هریک از شاخص ها تهیه و مورد تاکید قرار گیرد.

وی گفت: برای رسیدن به اهداف والای آموزش عالی برپایه ماموریت هر یک از معاونت ها، مراکز و ادارات ستادی و مجموعه های دانشگاهی و پژوهشی  و برای تحقق هرچه بهتر اهداف شایسته تر است در چند دانشگاه به صورت نمونه به اجرا  در آید و دستاوردها ارزیابی شوند.

تسلیمی با اشاره به اینکه کارگروه‌هایی در راستای سند توسعه آموزش عالی فعالیت خود را آغاز کرده اند گفت: این کارگروه‌ها از حاصل مطالعات و مصوبات یکدیگر برخوردار بوده و عملا نتایجی را که به دست می آورند در یک روند تکمیلی مورد استفاده قرار خواهند داد.