کمبریج سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – نظام رتبه بندی تایمز نتایج رتبه بندی دانشگاه های انگلستان در رتبه بندی دانشگاه های برتر ۲۰۱۶ میلادی را اعلام کرد.

دکتر جعفر مهراد – رئیس گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز در گفتگو با مهر با اعلام این خبر افزود: در این رتبه بندی دانشگاه لاف بارا و یونیورسیتی کالج لندن جزء ۱۰ دانشگاه برتر بریتانیا به حساب می آیند.

وی افزود: دانشگاه لاف بارا با صعود چهار پله ای در مکان هفتم دانشگاه های برتر انگلستان نشسته است، در حالیکه یونیورسیتی کالج لندن با صعود سه پله رتبه دهم را به خود اختصاص داده است.

مهراد گفت: علیرغم این جابجایی تقریباً در موقعیت ۱۰ دانشگاه اول این رتبه بندی ثبات دیده می شود. در راس جدول رتبه بندی دانشگاه کمبریج قرار دارد.

استاد دانشگاه شیراز اظهار داشت: این رتبه بندی شامل ۱۲۷ موسسه آموزش عالی است که بر اساس معیارهایی از جمله رضایت دانشجو، کیفیت پژوهش، شدت (قدرت) پژوهش، استانداردهای ورود به دانشگاه، نسبت دانشجو به استاد، سرمایه گذاری در خدمات آموزشی، سرمایه گذاری تسهیلات دانشجویی، تعداد رتبه های برتر فارغ التحصیلان و میران موفقیت فارغ التحصیلان رتبه بندی شده اند.

وی افزود: بیشترین تغییر در مورد دانشگاه متروپولیتن منچستر صورت گرفته که بر اساس آن این دانشگاه با ۱۶ پله صعود رتبه ۵۷ را در اختیار دارد.

مهراد یادآور شد: در حالیکه دانشگاه هنر بورن ماوت با ۱۹ پله تنزل در جایگاه ۷۶ این رتبه بندی نشسته است.

نام ۱۰ دانشگاه اول این رتبه بندی عبارت است از :

نام دانشگاه رتبه ۲۰۱۶ رتبه ۲۰۱۷ میزان تغییر
کمبریج ۱ ۱ ۰
آکسفورد ۲ ۲ ۰
مدرسه اقتصادی و علوم سیاسی لندن ۳ ۳ ۰
امپریال کالج لندن ۴ ۴ ۰
سنت آندروز ۵ ۵ ۰
دورهام ۶ ۵ منفی یک
لاف بارا ۷ ۱۱ ۴
وارویک ۸ ۷ منفی یک
لانکستر ۹ ۹ ۰
یونیورسیتی کالج لندن ۱۰ ۱۳ ۳