New Image1.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان همدان گفت: در دانشگاه به دنبال بِرَندسازی آموزش علمی کاربردی هستیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، دکتر “کیانوش بهرهی” با بیان این مطلب در سیزدهمین نشست رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان، افزود: در حوزه مهارت باید چند مرکز برند کشوری داشته باشد به طوریکه ما در حوزه‌های گردشگری، هتل‌داری، محصولات جانبی انگور، منبت، چوب، چرم و دکوراسیون برند کشور باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بخش مهمی از نیازهای آموزشی دستگاه‌های اجرایی کشور از طریق دانشگاه جامع علمی کاربردی تامین می‌شود، اظهار کرد: اگر به فکر اشتغال‌زایی و کارآفرینی هستیم باید به دنبال توسعه مراکز آموزش علمی کاربردی و آموزش‌های مهارتی باشیم بنابراین باید به سمت همکاری بیشتر بخش غیردولتی برویم که متاسفانه در گذشته این بخش ابتر مانده بود.

وی با اشاره به همکاری دانشگاه با بخش‌های خصوصی، تصریح کرد: با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، بخش عمده‌ای از آموزش‌ها باید با همکاری بخش خصوصی انجام گیرد.

بهرهی یادآور شد: آموزش باید در کنار تولید و در کارخانه‌ها و مراکز تولیدی بزرگ صورت گیرد و ما می‌توانیم در مراکز صنعتی مراکز آموزش علمی کاربردی ایجاد کنیم و در کنار صنعت آموزش نیز داده شود، به این معنا که بخش عمده نیازهای مراکز تولیدی توسط خود آن‌ها تامین شود.

وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه در استان همدان پتانسیل‌های بسیار خوبی وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه در گذشته از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نشده که در طول یک‌سال اخیر به صورت جدی به این مهم توجه شده است؛ به عنوان مثال در بحث چرم و پوست پتانسیل بسیار خوبی در استان وجود داشته که به طور قطع می‌تواند یکی از مراکز مهم کشور در حوزه آموزش‌های علمی کاربردی چرم و پوست باشد و یا در بحث گردشگری همدان یکی از استان‌های مطرح در این زمینه است که ما می‌توانیم در حوزه گردشگری خوب فعالیت کنیم.